péntek, március 29, 2024
HomeFootball5:0 a Heerenveen ellen: Az Ajax megvédte bajnoki címét

5:0 a Heerenveen ellen: Az Ajax megvédte bajnoki címét

Ajax Amsterdam ismét holland bajnok. Szerda este Erik ten Hag edző tizenegye 5-0-ra győzött az SC Heerenveen ellen, és ezzel megvédte Eredivisie bajnoki címét.

Amikor Allard Lindhout játékvezető szerda este utoljára fújta meg a sípot, amikor az Ajax Amsterdam ezzel bejutott, a régi és az új bajnok cserejátékosai piros-fehér mezben futottak be a pályára. Rajtuk: a hátlapon a 36-os szám és a „kampioen”, a holland „bajnok” szó.

36-szor nyerte meg az Ajax az Eredivisie-t, sokkal többször, mint bármely más holland klub. Ezúttal, amikor a bajnoki cím ismét Amszterdamba került, sokáig rendkívül szoros volt a verseny Erik ten Hag csapata és a PSV Eindhoven között – de végül a bajnoki cím ismét az Ajaxé lett.

Ajax hihetetlenül hatékony

A szerda esti, mindent eldöntő mérkőzés ugyan nem volt fényes, de a régi és új címvédő ennek ellenére továbbra is lenyűgözte a Heerenveen elleni klasszisokat. Az első félidőben az Ajax mindössze három gólszerzési lehetőséget alakított ki – de mindegyikkel élt is. Előbb Tagliafico talált be (19.), majd Berghuis (33.), mielőtt a korábbi frankfurti játékos Haller is betalált büntetőből (38.).

A Heerenveen sokáig jól védekezett, de a félidőben még mindig reménytelenül hátrányban volt. A szünet után Berghuis még tisztázhatott volna (49.), majd a túloldalon először Stekelenburgnak kellett közbeavatkoznia (72.), mielőtt a csereként beállt Kudus a Heerenveen keresztlécét találta el (75.).

A záró szakaszban még egyértelműbbé vált: Brobbey egy beadással 4:0 (85.), öt perccel később pedig Alvarez tette fel a pontot a végére, amikor egy Brobbey-lövésbe beletette a lábát, és a léc alá irányította a labdát – 5:0 (90.).