szombat, április 27, 2024
HomeFootball4-0 a Fluminense ellen: a Man City először lett klubvilágbajnok

4-0 a Fluminense ellen: a Man City először lett klubvilágbajnok

A Manchester City először lett klubvilágbajnok. Az égszínkékek Foden és Alvarez erős játékának köszönhetően ragyogó, 4-0-s győzelmet arattak a Fluminense ellen

A Manchester City álomrajtot vett a dzsiddai Abdullah Király Stadionban. Még csak 40 másodperc volt lejátszva, amikor kitört az első égszínkék éljenzés. Alvarez, akit Pep Guardiola az Urawa Red Diamonds ellen 3-0-ra megnyert elődöntő után Ruben Dias és Lewis mellett a kezdő tizenegybe nevezett, tökéletes helyzetben volt, hogy mellel toljon be egy tisztázást a dobozba.

Ederson szerencsés – öngóllal növelte előnyét a City

Mindent egybevetve a közönség, beleértve a City kapusát, Haalandot is, aki lábsérüléssel került ki a mérkőzésből, domináns kezdést láthatott a kedvencektől, akik aztán majdnem megbotlottak saját magukban. Ederson rossz passza a tavalyi szezonban háromszoros győztes játékos füle mellett szállt el, majd a kapus Canót (16-os) is megbuktatta. Az angoloknak azonban szerencséjük volt, mivel a középcsatár szabálytalan volt.

Az Al-Ahly ellen 2-0-ra megnyert elődöntő után változatlanul Fernando Diniz és csapata alig több mint tíz perccel később 2-0-ra kapott ki. Rodri találta meg Fodent, akinek lövése után Nino öngólt lőtt, amikor megpróbálta blokkolni a labdát (27′).

Keserves visszaesés, ami után csak nem sokkal a szünet előtt következett újabb csúcspont: Ederson erős mentést mutatott be Arias ellen (40′), ahogy a másik oldalon Fabio is Grealish ellen (42′).

Nem volt újabb csúcspont a meccsben.

Fabio megakadályozza a második villámrajtot

A második félidő szinte ugyanúgy kezdődött, mint az első 45 perc – a favoritok góljával. Alvarez nyitó találatával ellentétben Fabio mind Foden távoli lövését, mind Bernardo Silva ezt követő, közvetlen közelről leadott fejesét hárítani tudta (47′). Ugyanez volt a helyzet Foden újabb lövésénél is, amelyet egy okos szabadrúgás előzött meg (52′).

Foden és Alvarez zárja a Man City kiállítását

A szemfüles hazai csatár volt az, aki eldöntötte a mérkőzést. Egy nem megfelelően tisztázott átlós labda után a Manchester City utána ment, és jéghideg pontossággal büntette meg a brazil védelem hibáját. Alvarez élesen középre adott keresztbe, és a második gólt előkészítő embere belecsúszott a labdába – 3:0 (72′). Egy gól, amely végleg lehúzta a rolót, de nem vetett véget a mérkőzésnek. Ez a feladat arra a játékosra hárult, aki már a korai góljával megnyitotta a gólok sorát. Egy André elleni rövid megingást követően Alvarez szárazan fejezte be a 4:0-s végeredményt a bravúrjával (88′).

Az első alkalommal klubvilágbajnokságot nyerő manchesteri együttesnek azonban nincs sok ideje ünnepelni. A karácsonyi ünnepek után az Égszínkékek máris újra a Premier League-ben lépnek pályára hazai pályán. Szerda este Foden és társai az Everton FC-t fogadják. Eközben a hosszú szezon végén járó Fluminense előtt már a következő bajnoki lehetőség is a látóhatáron van – de csak jövő év februárjában. A Recopa Sudamericana, azaz a dél-amerikai Szuperkupa döntőit február 21-én és 28-án játsszák.