csütörtök, április 25, 2024
HomeFootball1:6 - katasztrófa az 1:0 után! Lengyelország összeomlott a felszabadult Belgium ellen

1:6 – katasztrófa az 1:0 után! Lengyelország összeomlott a felszabadult Belgium ellen

Belgium alapvető javulást mutatott a Hollandia elleni egyértelmű 1:4 után a Nemzetek Ligája nyitányán – de csak a Lengyelország elleni párharc visszalépése után. Ezt követően azonban a Vörös Ördögök nagyot varázsoltak.

A futballban a dolgok gyakran egészen másképp alakulnak, mint ahogyan látszik. Belgium válogatottja ezt a saját bőrén tapasztalhatta meg – a Hollandia elleni 1:4 után a Nemzetek Ligája új kiírásának kezdetén. A Vörös Ördögök igazán lendületesen kezdték a Lengyelország elleni találkozót, mélyen hátba szorították a vendégeket, és egy cseppet sem hagyták magukat. Ennek a rohamozó és nyomuló fázisnak a legjobb bizonyítéka Batshuayi kapufára tartó lövése és Eden Hazard ezt követő kihagyása volt a legjobb helyzetből (mindkettő a 4. percben).

De mivel a gól nem volt elég pontos, maradt a 0:0 – a 28. perctől pedig hirtelen 0:1. A távozó Bayern-sztár és válogatott szövetségi kapitány Lewandowski itt csípett és sokkolta Belgiumot. Miután az ellenőrizetlen Zielinski és a passzoló Szymanski előkészítette, „Lewy” rendkívül nehéz helyzetből, háttal a kapunak remekül vette át a labdát, és egy áramló mozdulattal a tehetetlen Mignolet előtt a saját kapujába fejezte be a vezetést.

Fél tucat: Belgium lerohanta Lengyelországot

A kapott gól sokáig fájt a FIFA-világranglista második helyezettjének. Csak az első 45 perc vége felé rázta le ezt a csapást a brüsszeli stadionban a házigazda – és rögtön 1-1-re alakította az állást. A Borussia Dortmundtól négy év után távozó Witsel lőtte erősen a jobb felső sarokba a labdát távolról (42.).

Ez az 1:1 egyben ébresztőnek is kell lennie a Vörös Ördögöknek, akik innentől kezdve úgy játszottak, mintha elszabadultak volna, és akiknek ma este Lukaku (Chelsea) nélkül kellett beérniük. Mindenekelőtt a mindenütt jelen lévő De Bruyne Carrascóval és Eden Hazarddal együtt időnként szinte kezelhetetlen volt. Az eredmény a mérkőzés végéig tartó lengyel góláradat volt: De Bruyne maga kezdte a 2-1-et egy Hazard passz után szabadon Dragowski (59.), mielőtt Joker Trossard a Brighton & Hove Albionból & Joker Trossard egy pimasz horoggal és alacsony lövéssel (73.), valamint egy fantasztikus dobbantással a kapu jobb felső sarkába (80.) egy bravúrral 4-1-re alakította az eredményt.

A védekező Dendoncker távoli lövéssel a bal alsó sarokba is betalált (83.), mielőtt Joker Openda Thorgan Hazard asszisztja után beállította a 6:1-es végeredményt, és ezzel masszívan javított Belgium Nemzetek Ligája-helyezésén. A második játékrészben lecserélt csapatkapitány Lewandowski vezette Lengyelország számára ez egy olyan súlyos vereség volt a vb-évben, amire nem lehetett számítani.