Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024
ΑρχικήUncategorizedΟ Ρέινα βάζει φωτιά στον κόσμο: Οι ΗΠΑ νίκησαν την Τ&Τ με...

Ο Ρέινα βάζει φωτιά στον κόσμο: Οι ΗΠΑ νίκησαν την Τ&Τ με γκολ στις καθυστερήσεις

Οι

USA έβαλαν καλές βάσεις για μια θέση στα ημιτελικά του CONCACAF Nations League με την εντός έδρας νίκη με 3-0 επί του Τρινιντάντ και Τομπάγκο. Ένας παίκτης της Ντόρτμουντ σκόραρε επίσης

Οι οπαδοί στο Όστιν του Τέξας χρειάστηκε να περιμένουν μέχρι το 82ο λεπτό για να σπάσουν τα μάγια. Ο πρώην παίκτης της Άουγκσμπουργκ Ρικάρντο Πέπι, ο οποίος αντικατέστησε τον Μαλίκ Τίλμαν στο 66ο λεπτό, πέτυχε το νικητήριο γκολ στη νίκη με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι των προημιτελικών του Nations League εναντίον του Τρινιντάντ και Τομπάγκο, το οποίο είχε ηττηθεί νωρίς. Ο Νόα Πάουερ δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 37ο λεπτό.

Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι, πολύ δύσκολο να νικήσουμε αυτόν τον σωματικά δυνατό αντίπαλο, αλλά δεν πανικοβληθήκαμε”, δήλωσε μετά το ματς ο Berhalter, ο οποίος δεν είχε στη διάθεσή του τους τραυματίες Christian Pulisic, Tyler Adams και Tim Weah. Στο τέλος, οι νεαροί παίκτες του έκαναν τη δουλειά τους.