вторник, април 30, 2024
HomeFootballReyna поставя капака: САЩ побеждават T&T с късни голове

Reyna поставя капака: САЩ побеждават T&T с късни голове

САЩ поставиха добра основа за място на полуфиналите в Лигата на нациите на КОНКАКАФ с домакинска победа с 3:0 над Тринидад и Тобаго. Един играч на Дортмунд също се разписа

Феновете в Остин, Тексас, трябваше да чакат до 82-ата минута, преди заклинанието да бъде нарушено. Бившият играч на Аугсбург Рикардо Пепи, който се появи на мястото на Малик Тилман в 66-ата минута, отбеляза попадението за 1:0 в първия мач от четвъртфиналите на Лигата на нациите срещу Тринидад и Тобаго, които бяха разгромени в началото. В 37-ата минута на Ноа Паудър беше показан жълт картон.

Последваха още голове: Антъни Робинсън от ФК Фулъм се разписа от втора греда (86-та), а след това професионалистът на BVB Джовани Рейна (89-та) увеличи преднината с удар с левия крак от десет метра и предизвика голяма радост в Остин.

В Лигата на нациите в групата на КОНКАКАФ става въпрос за местата, от които ще се стартира за Копа Америка. Отборът на САЩ, с треньор Грег Берхалтер, все още трябва да пътува до Тринидад за втория мач, за да си осигури билет за предварителния кръг. Победителите в четвъртфиналите се класират автоматично за Копа.

„Беше труден мач, наистина трудно да сломим този физически силен съперник, но не се паникьосахме“, заяви след това Берхалтер, който бе без контузените Кристиан Пулишич, Тайлър Адамс и Тим Уеа. В крайна сметка обаче младите му играчи все пак си свършиха работата.