петък, май 3, 2024
HomeMotorsportsWSBK Портимао FT2: дуото на Ducati отпред, Toprak Razgatlioglu отзад

WSBK Портимао FT2: дуото на Ducati отпред, Toprak Razgatlioglu отзад

Алваро Баутиста постигна най-доброто време в петък на Портимао World Superbike – Ducati с половин секунда пред останалите – Toprak Razgatlioglu само P8

Заводският пилот на Ducati Алваро Баутиста даде най-бързо време във втората свободна тренировка от Световния шампионат на Супербайк. Световният шампион беше най-бърз през деня, като 22 от 25-те пилоти дадоха най-доброто си време в FT2

Претендентът за световния шампионат Топрак Разгатлиоглу (Yamaha) завърши едва осми в FT2, но не позволи това да помрачи настроението му. В обиколката за изпреварване бившият шампион създаде зрелищни картини, когато прескочи гребена със своята Yamaha R1.

Във FT1 в петък сутринта (вижте доклада от тренировките) пилотът на BMW Гарет Герлоф изненада всички с най-бързото си време. За своята обиколка за 1:40.763 Герлоф бе поставил свежа задна гума, докато останалите топ пилоти се справиха без това предимство.

FT2 започна за Герлоф с момент на шок. Американският пилот се сблъска със съотборника си от марката Габриеле Руиу, подхлъзна се и след това се сблъска с Лоренцо Балдасари (GMT94-Yamaha).

За съжаление, никой от участниците не стигна до падане. Герлоф трябваше да бъде един от тримата състезатели в FT2, които караха по-бавно, отколкото сутринта.

Значително по-бърз от останалите: Алваро Баутиста доминира в състезанието

Само след десет минути половината от полето вече беше по-бързо, отколкото сутринта. Алваро Баутиста дълго време беше начело, точно както сутринта. Испанецът караше последователно бързи обиколки и изглеждаше добре подготвен за останалата част от уикенда.

Пет минути преди края на сесията Баутиста се сблъска с претендента за световния шампионат Топрак Разгатлиоглу на пистата и успя да последва турчина с лекота. След като изпревари Разгатлиоглу на правата, Баутиста излезе от линията и прекъсна обиколката си.

Дуото Ducati се откъсна с повече от половин секунда от останалите участници в състезанието

Баутиста постигна най-доброто време за деня с обиколка от 1’40,476. Първи се нареди съотборникът му в екипа на Ducati Михаел Риналди, който се доближи на 0,351 секунди. Състезателят на Kawasaki Джонатан Реа на трета позиция вече изоставаше с повече от половин секунда.

Реми Гарднър бе най-добрият пилот на Yamaha. Австралиецът се задържа на четвърта позиция, изоставайки на 0,546 секунди. Михаел ван дер Марк беше най-добрият пилот на BMW в следобедните часове и допълни Топ 5.

Състезателят на Barni Ducati Данило Петручи следваше на шеста позиция. Двете заводски Ямахи на Андреа Локатели и Топрак Разгатлиоглу следваха на седма и осма позиция. Гарет Герлоф бе класиран на P9. Доминик Егертер (GRT-Yamaha) направи голяма крачка в сравнение със сутринта и завърши на P10. Икер Лекуона бе най-добрият пилот на Honda на единадесета позиция.

Филип Йотл (GoEleven-Ducati) не можа да потвърди добрия резултат от FT1 и се измъкна от Топ 10. Германецът изостана на 0,910 сек. и остана дванадесети. FT2 беше разочароващ за Скот Рединг. Състезателят на BMW завърши тренировката едва на 17-а позиция.