szombat, május 11, 2024
HomeMotorsportsWSBK Portimao FT2: Ducati duó elöl, Toprak Razgatlioglu mögöttük

WSBK Portimao FT2: Ducati duó elöl, Toprak Razgatlioglu mögöttük

Alvaro Bautista futja a pénteki legjobb időt a Superbike-világbajnokság portimaói futamán – a Ducati fél másodperccel a többiek előtt – Toprak Razgatlioglu csak P8

A Ducati gyári versenyzője, Alvaro Bautista érte el a legjobb időt a Superbike-világbajnokság második szabadedzésén. A világbajnok volt a leggyorsabb a nap folyamán, a 25 versenyzőből 22-en állították be személyes legjobb idejüket az FT2

A világbajnoki kihívó Toprak Razgatlioglu (Yamaha) csak a nyolcadik helyen végzett az FT2-ben, de nem hagyta, hogy ez elrontsa a kedvét. A kifutó körben a korábbi bajnok látványos képeket alkotott, amikor Yamaha R1-esével átugrott a gerinc fölött.

A péntek délelőtti FT1-ben (lásd az edzésbeszámolót) a BMW versenyzője, Garrett Gerloff mindenkit meglepett a leggyorsabb idővel. Az 1:40.763-as köréhez Gerloff friss hátsó gumit kapott, míg a többi élmezőnybeli versenyző nélkülözte ezt az előnyt.

Az FT2 Gerloff számára egy sokkoló pillanattal kezdődött. Az amerikai versenyző összeütközött márkatársával, Gabriele Ruiuval, megcsúszott, majd összeütközött Lorenzo Baldassarrival (GMT94-Yamaha).

Sajnos egyik résztvevő sem jutott el a bukásig. Gerloff egyike volt annak a három versenyzőnek az FT2-ben, akik lassabban tekertek, mint reggel.

Meglehetősen gyorsabb a többieknél: Alvaro Bautista uralja az akciót

Alig tíz perc elteltével a mezőny fele már gyorsabb volt, mint reggel. Alvaro Bautista sokáig az élen állt, akárcsak reggel. A spanyol egyenletesen gyors köridőket autózott, és úgy tűnt, jól felkészült a hétvége hátralévő részére.

Öt perccel az edzés vége előtt Bautista összefutott a világbajnoki kihívóval, Toprak Razgatliogluval a pályán, és könnyedén követni tudta a törököt. Miután az egyenesben megelőzte Razgatlioglut, Bautista letért a pályáról és megszakította a körét.

A Ducati duó több mint fél másodpercet veszített a mezőny többi tagjától

Bautista 1’40.476-os körével a nap legjobb idejét autózta. Az első a sorban Ducati csapattársa, Michael Rinaldi volt, aki 0,351 másodpercen belülre került. A harmadik helyen álló Kawasaki-pilóta, Jonathan Rea már több mint fél másodperccel volt lemaradva.

Remy Gardner volt a legjobb Yamaha versenyző. Az ausztrál 0,546 másodperces hátránnyal a negyedik helyen kapaszkodott. Michael van der Mark volt a délután legjobb BMW-s versenyzője, és ő zárta a top 5-öt.

A Barni Ducati versenyzője, Danilo Petrucci a hatodik helyen követte. Andrea Locatelli és Toprak Razgatlioglu két gyári Yamahája a hetedik és nyolcadik helyen követte őket. Garrett Gerloff a P9. helyre sorolták be. Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) nagyot lépett előre a reggelihez képest és a P10-ben végzett. Iker Lecuona volt a legjobb Honda-pilóta a tizenegyedik helyen.

Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) nem tudta megerősíteni az FT1-es jó eredményét és kicsúszott a Top 10-ből. 0,910 másodperces hátránnyal a tizenkettedik helyen végzett a német. Az FT2 csalódást okozott Scott Redding számára. A BMW versenyzője csak a 17. helyen fejezte be az edzést.