петък, април 19, 2024
HomeFootballRodinei ледено от място: Flamengo печели купата за четвърти път

Rodinei ледено от място: Flamengo печели купата за четвърти път

Flamengo Рио де Жанейро спечели Купата на Бразилия. Фламенго победи SC Corinthians с 6:5 с дузпи във финалния втори мач на стадион „Маракана“ в Рио в сряда вечер (местно време)

Родиней реализира решителната дузпа. След края на редовното време и допълнителното време резултатът беше 1:1. Фламенго печели Купата на Бразилия за четвърти път, като преди това е печелил трофея през 1990, 2006 и 2013 г.

На стадион „Маракана“ се срещнаха редица играчи, които вече са играли в Бундеслигата. Артуро Видал (бивш играч на Байер 04 Леверкузен и Байерн Мюнхен) започна за Фламенго, Фагнер (VfL Wolfsburg) и Ренато Аугусто (Байер 04 Леверкузен) – за Коринтианс. Фламенго започна по-добре и поведе с гол на перспективния Педро в 7-ата минута.

Коринтианс дълго време преследваше изравнителния гол и едва в заключителната фаза Джулиано вкара в 82-ата минута за 1:1. При изпълнението на дузпите дългогодишният легионер на Атлетико Филипе Луис не успя да удържи на удара, а за Коринтианс пропуснаха още Фагнер и Матеус Витал. След това Родейне потъна в решителната дузпа за крайния резултат 6:5.

Преди втория мач (първият мач 0:0) избухват безредици, след като фенове без билети се опитват да влязат на стадиона. Според бразилския информационен портал G1 полицията е използвала гумени куршуми. Според доклада 40 души са били арестувани, а полицейските сили са били подсилени. Въпреки това, когато феновете напускат стадиона, отново се стига до безредици.

Фламенго на финала на Копа Либертадорес

Това дава на Фламенго националната титла през този сезон, но в бразилската лига влакът на шампионите тръгна без традиционния клуб. Преди 33-ия мач Фламенго е на трето място, на 13 точки зад лидера Палмейрас. Въпреки това Фламенго все още има шанс да спечели Копа Либертадорес – южноамериканската версия на Шампионската лига. На финала, който ще се проведе на 29 октомври в еквадорския пристанищен град Гуаякил, Бразилия ще се срещне с Атлетико Паранаензе, чийто треньор е бившият треньор на бразилския национален отбор Фелипе Сколари.

Това ще бъде третият изцяло бразилски финал на Копа Либертадорес подред: през 2020 г. Палмейрас победи ФК Сантос на Пеле с 1:0, а през 2021 г. Палмейрас отново победи Фламенго с 2:1 след продължения.