csütörtök, április 25, 2024
HomeFootballRodinei jéghideg a helyéről: negyedszer is kupagyőztes a Flamengo

Rodinei jéghideg a helyéről: negyedszer is kupagyőztes a Flamengo

Flamengo Rio de Janeiro megnyerte a brazil kupát. A Flamengo 6:5-re legyőzte az SC Corinthians-t büntetőkkel a riói Maracana Stadionban rendezett döntő visszavágóján, helyi idő szerint szerda este

Rodinei értékesítette a döntő büntetőt. A rendes játékidő és a hosszabbítás után az állás 1:1 volt. Ez a negyedik alkalom, hogy a Flamengo megnyerte a Brazil Kupát, korábban 1990-ben, 2006-ban és 2013-ban is a trófeát.

A Maracana Stadionban több olyan játékos is találkozott, akik már játszottak a Bundesligában. Arturo Vidal (korábbi Bayer 04 Leverkusen és Bayern München) a Flamengo, Fagner (VfL Wolfsburg) és Renato Augusto (Bayer 04 Leverkusen) a Corinthians kezdőjében kezdett. A Flamengo kezdett jobban, és a feltörekvő Pedro góljával már a 7. percben megszerezte a vezetést.

A Corinthians sokáig üldözte az egyenlítő gólt, és csak a záró szakaszban Giuliano a 82. percben szerzett góljával alakult ki az 1-1. A büntetőpárbajban a hosszú ideje az Atletico légiósa, Filipe Luis vesztette el először az idegeit, de a Corinthians részéről Fagner és Mateus Vital is hibázott. Rodinei ezután elsüllyesztette a döntő büntetőt a 6:5-ös végeredményhez.

A visszavágó előtt (az első mérkőzés 0-0) zavargások törtek ki, miután a jegy nélküli szurkolók megpróbáltak bejutni a stadionba. A G1 brazil hírportál szerint a rendőrség gumilövedéket használt. A jelentés szerint 40 embert letartóztattak, és megerősítették a rendőrséget. Ennek ellenére ismét zavargások voltak, amikor a szurkolók elhagyták a stadiont.

Flamengo a Copa Libertadores döntőjében

A Flamengo ezzel országos bajnoki címet szerzett ebben a szezonban, de a brazil bajnokságban a bajnoki vonat a hagyományőrző klub nélkül indult el. A 33. játéknap előtt a Flamengo a harmadik helyen áll, 13 ponttal lemaradva a listavezető Palmeiras mögött. A Flamengónak azonban még mindig van esélye megnyerni a Copa Libertadorest, a Bajnokok Ligája dél-amerikai változatát. Az október 29-én az ecuadori Guayaquil kikötővárosban megrendezésre kerülő döntőben a brazilok a korábbi brazil válogatott edző, Felipe Scolari által irányított Athletico Paranaense ellen lépnek pályára.

Zsinórban ez lesz a harmadik kizárólag brazil Copa Libertadores-döntő: 2020-ban a Palmeiras 1-0-ra verte Pelé FC Santosát, 2021-ben pedig a Palmeiras hosszabbítás után 2-1-re verte a Flamengót.