сряда, май 1, 2024
HomeLa LigaReal запазва лидерската си позиция в таблицата: Рюдигер изравнява успеха на Real...

Real запазва лидерската си позиция в таблицата: Рюдигер изравнява успеха на Real срещу Майорка

Реал Мадрид остава начело в таблицата на Ла Лига. Срещу Майорка Рюдигер и алуминият подариха на мадридистите три важни точки в надпреварата за титлата

Само навреме за Коледа отборът на Карло Анчелоти, който наскоро подписа нов договор, постигна късна победа с 1:0 в Депортиво Алавес, за да остане начело на таблицата – и естествено беше решен да защити позицията си през новата година. Въпреки това отне известно време срещу първоначално смелия отбор на Майорка, преди завърналият се Винисиус Жуниор, който замени Брахим Диас в атака, да създаде първия добър шанс за домакините в 20-ата минута.

Винисиус Жуниор не успя на два пъти

Бразилецът беше един от четиримата нови играчи за победата в Страната на баските в последната минута, след която и без това децимилираната мадридска защита трябваше да се справя без Начо, който беше изгонен с директен червен картон. Резервните играчи Чуамени, Карвахал и Лунин, които влязоха на мястото на завършилите мача Васкес и Кепа, първоначално нямаха много работа и след малко повече от 30 минути (37′) видяха как поредният удар на Винисиус Жуниор е блокиран от Райкович.

Бат и пост спасиха Реал

Преди почивката треньорът на Майорка Хавиер Агире, който трябваше да включи ван дер Хейден за отстранения от игра с жълт картон Жауме Коста при домакинската победа с 3:2 срещу КА Осасуна, успя да види някои атакуващи моменти от своите подопечни – и те бяха нещо съвсем различно. Изведнъж RCD включи нагоре и почти обърна играта на своя глава в кратък период на натиск. Първо, ударът с глава на Антонио Санчес се отби от напречната греда и попадна в очертанията на вратата (42′), а след това Ларин за малко не уцели целта във втората минута на продължението.

Нищо не се промени в Мадрид през второто полувреме. Фаворитите доминираха, но с изключение на един в крайна сметка безобиден свободен удар на Кроос (53′), те не направиха истинско нападение. Различна беше историята за Майорка, която отново нямаше късмет при контраатака. Самуел Коста стреля от дистанция и изстреля топката покрай Лунин и в гредата (54′).

След невероятния пропуск на Брахим Диас: Рюдигер изкупи вината на Реал

Следват бездейни 15 минути, след които Брахим Диас прави ранна заявка за всички отзиви за все още толкова младата година. След като Райкович бе направил отлично спасяване на удар на Родриго, жокерът на домакините успя да насочи топката към вътрешната страна на стълба на метър от празната врата, откъдето тя отскочи извън наказателното поле (69′).

Ъгловият удар, който вече беше осигурил победата в продълженията на Депортиво Алавес, трябваше отново да се притече на помощ. Този път обаче главните действащи лица не бяха Кроос и Васкес, а Модрич и Рюдигер. Стратегът в средата на терена подгони защитника, който с глава неудържимо направи резултата 1:0 (78′). Гол, на който Майорка нямаше отговор.

През следващия уикенд Ла Лига има почивка, тъй като я очаква 16-ият кръг в Копа дел Рей. Реал е домакин на CF Arandina (събота, 21:30 ч.), а Майорка играе с Burgos CF ден по-късно (12:00 ч.).