четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballMavs принуждават Suns да играят в мач №7 - Sixers имат лятна...

Mavs принуждават Suns да играят в мач №7 – Sixers имат лятна почивка

И отново домакинът спечели: Далас Маверикс карат Финикс Сънс да се изпотят сериозно след 113-86 – необходим е седми мач! Sixers могат да отидат на риболов. НБА в петък сутринта.

Шести мач, шеста домакинска победа: Далас Маверикс поставиха Финикс Сънс под голям натиск с кристално чистата победа 113:86 (60:45). Решителният седми мач обаче ще се проведе в Аризона – така че според закона за сериите в тази серия в неделя ще бъде ред на Сънс.

Въпреки това: не беше задължително да се очаква, че Далас ще постави лидера в основния кръг под такъв натиск. За пореден път тексасците успяха ефективно да ограничат най-големите звезди на съперника Девин Букър (19 точки, 8 завъртания) и Крис Пол (13/5). Общо шампионите от 2011 г. принудиха съперника да загуби 22 топки.

Показване на Дончич и тройка на Клебер

А в предната част Лука Дончич реши цялата ситуация. Словенката отново бе най-резултатна в мача с 33 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Не е за подценяване обаче и подкрепата от пейката: Макси Клебер вкара три тройки (9 точки) за категоричната домакинска победа, а Спенсър Динвиди (15) дори пет пъти се разписа „от центъра“. „Много се гордея с този отбор. Беше страхотно отборно усилие“, каза Дончич.

Heat първи на финала на конференцията

Междувременно Маями Хийт станаха първият отбор, достигнал до финала на конференцията. С победа над Philadelphia 76ers с 99:90 (49:48) отборът от Южния плаж спечели четвъртфиналната серия с 4:2.

Най-резултатен с 32 точки беше бившата звезда на Филаделфия Джими Бътлър, който вече беше извел „Хийт“ до финала преди две години (2:4 срещу „Лос Анджелис Лейкърс“). От друга страна, звездните играчи на „Сиксърс“ нямаха добър ден: най-добрият реализатор в лигата Джоел Ембийд вкара по-малко от 30% от хвърлянията си и остана с 20 точки. Джеймс Хардън вкара всичките си 11 точки през първото полувреме, което все още беше равностойно. В третата четвърт „Хийт“ дръпнаха категорично с 16:2 точки – в тази част Бътлър вкара 14 точки.