четвъртък, април 25, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 Льо Ман 2022: Денис Фоджа се завръща с най-бързо време

Moto3 FT1 Льо Ман 2022: Денис Фоджа се завръща с най-бързо време

Honda зае първите три места в първата тренировка във Франция – Фоджа пред Suzuki и Миньо – лидерът в световния шампионат Серхио Гарсия (GasGas) не е в топ 10

Moto3 Вторият Денис Фоджа (Honda) даде най-бързо време в първата свободна тренировка за Гран при на Франция. След като в миналото състезание на Херес Фоджа не успя да спечели точки за световния шампионат, сега италианецът започна състезателния уикенд на пистата Bugatti в Льо Ман като най-бърз с време 1’42.184 (Резултат.)

John McPhee се завърна този уикенд. Ветеранът контузи два прешлена при инцидент на тренировка след откриването на сезона в Катар и трябваше да си вземе дълга почивка. Сега шотландецът се завърна в отбора на Husqvarna.

В отбора на снайперистите Хосе Руеда този път замени все още контузения Алберто Сура. Това е втората Гран при за испанеца, тъй като миналата година той участва и във финала на сезона във Валенсия.

Слънцето грееше сутринта, но при малко над единадесет градуса по Целзий все още беше хладно. За петък не се прогнозира дъжд. Пилотите бяха заети с правенето на обиколки, тъй като сухите тренировки бяха рядкост в Льо Ман в последно време.

Като цяло уикендът започна добре за Honda. Ездачите от японската марка заеха първите три места. Отборът на Leopard беше на върха. Фоджа е с 0,277 сек. по-бърз от Тацуки Сузуки. Ветеранът Андреа Миньо се нареди трети.

В силния отбор на GasGas Изан Гевара зае първото място на четвърта позиция. Неговият съотборник Серхио Гарсия, който води в класирането за световния шампионат, остана на второ място. Това означаваше дванадесето място.

Рюсей Яманака (KTM) бе пети, следван от Жауме Масия (KTM), Рикардо Роси (Honda), Даниел Холгадо (KTM), Диого Морейра (KTM) и Карлос Татай (CFMoto). Кайто Тоба (KTM) предизвика единствения инцидент в сесията, като катастрофира в завой 8.

Втората тренировка на Moto3 започва в 13:15 ч.