csütörtök, április 25, 2024
HomeBasketballA Mavs 7. meccsre kényszeríti a Sunst - a Sixersnek nyári szünet

A Mavs 7. meccsre kényszeríti a Sunst – a Sixersnek nyári szünet

És megint a házigazda nyert: A Dallas Mavericks 113-86 után hatalmasat izzasztja a Phoenix Sunst – 7. meccsre van szükség! A Sixers elmehet horgászni. Az NBA péntek reggel.

Hatodik meccs, hatodik hazai győzelem: a Dallas Mavericks kristálytiszta 113:86 (60:45) arányú győzelmével nagy nyomás alá helyezte a Phoenix Sunst. A mindent eldöntő hetedik meccsre azonban Arizonában kerül sor – így a sorozat törvénye szerint vasárnap a Sunson lenne a sor.

Mindamellett: Az, hogy a Dallas ilyen nyomás alá helyezi a főszereplőt, nem feltétlenül volt várható. A texasiaknak ismét sikerült hatékonyan limitálniuk ellenfelük topsztárjait, Devin Bookert (19 pont, nyolc eladott labda) és Chris Pault (13/5). A 2011-es bajnokok összesen 22 labdavesztést kényszerítettek ki az ellenféltől.

Doncic kiállítása és Kleber hárompontosa

És elöl Luka Doncic elintézte az egész ügyet. A szlovén 33 ponttal, tizenegy lepattanóval és nyolc assziszttal ismét a mérkőzés győztese volt.

Nem lebecsülendő azonban a kispadról érkező támogatás: Maxi Kleber három hárompontossal (kilenc pont) járult hozzá a világos hazai győzelemhez, Spencer Dinwiddie (15) pedig ötször is „bedobott” a belvárosból. „Nagyon büszke vagyok erre a csapatra. Nagyszerű csapatmunka volt” – mondta Doncic.

Heat első a konferencia döntőben

A Miami Heat pedig első csapatként jutott be a konferencia döntőjébe. A Philadelphia 76ers 99-90-es (49-48) győzelmével a South Beach-i csapat 4-2-re nyerte a negyeddöntős sorozatot.

A legjobb pontszerző 32 ponttal a korábbi Philly-sztár, Jimmy Butler volt, aki két éve már döntőbe vezette a Heatet (2:4 a Los Angeles Lakers ellen). A másik oldalon a Sixers sztárjátékosai nem fogtak ki jó napot: a liga legjobb pontszerzője, Joel Embiid kevesebb mint 30 százalékkal találta el dobásait, és 20 pontnál ragadt. James Harden mind a tizenegy pontját az első félidőben szerezte, ami így is kiegyenlített volt. A harmadik negyedben a Heat egy 16:2-es rohammal – amelyben Butler egymaga 14 pontot szerzett – döntően elhúzott.