понеделник, май 6, 2024
HomeFootballMatchwinner Isak: ManCity не успява да победи Newcastle в Купата на Лигата

Matchwinner Isak: ManCity не успява да победи Newcastle в Купата на Лигата

Нюкасъл Юнайтед вкара гол в мача за Купата на Лигата. Магьосниците изхвърлиха Манчестър Сити от турнира за купата с гол на Александър Исак

Нюкасъл Юнайтед допусна осем гола на промотирания Шефилд Юнайтед през уикенда, но само Поуп остана в стартовата единайсеторка срещу Манчестър Сити – Еди Хау направи пълна ротация. По същия начин Пеп Гуардиола постави Хааланд на пейката за 90 минути.

Фактът, че и двата отбора не играха в най-добрия си състав, беше ясно видим. МанСити водеше топката, както обикновено, а Нюкасъл се защитаваше дълбоко в собствената си половина. През първото полувреме рядко имаше някаква опасност. Първо Алварес отправи два удара към Поуп (18-ата, 29-ата), а след това Мърфи имаше предимство в краката си. Но след една контраатака дясното крило не успя да преодолее Ортега Морено (42-ра).

Исак завършва без усилие

Хоу усети, че нещо е възможно срещу „Небесносините“ тази вечер, и включи двама редовни играчи след почивката в лицето на Гимараес и Гордън. Свраките веднага станаха много по-агресивни, като на моменти дори стягаха ManCity в наказателното поле.

Вследствие на това Нюкасъл поведе след 53 минути, като Исак нямаше проблеми след плоска асистенция на Жоелинтон и пропуск на Люис. След това „гражданите“ се стремяха да се закрепят в играта, докато домакините продължаваха да натискат и да държат ManCity далеч от собствената си врата.

Едва в заключителните минути гостите наистина увеличиха темпото, като особено силно впечатление направи резервата Доку. Белгиецът създаде и най-добрата възможност за изравняване, но слабият удар на Люис от 18 метра за малко не попадна в целта (90-ата минута).

Нюкасъл нямаше какво повече да преодолява, тъй като финалистите от миналия сезон отстраниха голямото препятствие на Манчестър Сити. Действието във Висшата лига продължава и за двата отбора в събота от 16:00 ч. Нюкасъл е домакин на Бърнли, а Сити трябва да отиде в Уулвърхемптън. В 4-ия кръг на Купата на лигата „свраките“ се изправят срещу градския съперник МанЮнайтед.