четвъртък, май 2, 2024
HomeFootball16-ата санкция го решава: МанЮнайтед се провали в турнира за Купата на...

16-ата санкция го решава: МанЮнайтед се провали в турнира за Купата на Англия срещу втородивизионния Мидълзбро

Манчестър Юнайтед отпадна от турнира за Купата на Англия още в 4-ия кръг. Отборът на Ралф Рангник губи пред собствена публика от втородивизионния отбор на ФК Мидълзбро. При дузпите едва 16-ият удар реши мача.

Купата на ФА предлагаше най-реалистичния шанс за Ралф Рангник да спечели титла през първата си година. И стартовата единайсеторка на „червените дяволи“ беше съответно изявена. От CR7, Бруно Фернандес, Рашфорд и Санчо се очакваше да свършат работа в предни позиции. Освен това Погба отпразнува завръщането си след дълга пауза заради контузия и игра за първи път под ръководството на Рангник.

CR7 пропуска от място

На „Олд Трафорд“ мислите първо се насочиха към жертвите на самолетната катастрофа преди 60 години. Загинаха 23 души, включително осем играчи на „червените дяволи“. Спортното начало бе осигурено от Санчо, който започна истински фойерверк от шансове, но не успя да уцели напречната греда в началото на мача (3). След като CR7 първо опита акробатично с удар с велосипед (6.), след това – няколко часа преди 37-ия си рожден ден – пропусна дузпа вляво от вратата (20.). В крайна сметка Санчо превърна превъзходството на домакините в преднина: След малко колебание при единоборство той вкара топката с по-слабия си ляв крак директно в десния ъгъл (25-и).

До почивката CR7 пропусна още един страхотен шанс (27-и), докато голът на Рашфорд не беше отменен заради засада (31-и). Домакините оправдаха ролята си на фаворити, само че резултатът можеше да бъде по-ясен. На почивката те владееха над 66% от топката и имаха 14 удара към вратата, но само шест от тях бяха точни.

Бруно Фернандес не успява да уцели алуминия

Домакините започнаха второто полувреме с двоен шанс (55-и, 56-и). Само две минути по-късно гостите се разписаха за първи път, но Хендерсън бе на мястото си (58.). Хендерсън беше безсилен да спре финала на Крук. След подготовката на Уотмор, който имаше чиста ръка върху топката, напредналият полузащитник вкара за 1:1 (64-та минута). Според новите правила ВАР не е възразил срещу гола. След това Юнайтед отново се развихри, но все още нямаше достатъчно мощ пред вратата – какъвто беше случаят с Рашфорд (72-ри) и Бруно Фернандес, който удари само гредата при почти празно поле (73-ти).

В заключителните минути на мача „червените дяволи“ загубиха решителния удар и Лъмли трябваше да се намеси отново едва в добавеното време срещу Джокер Еланга (90.+2). Дотогава двубоят държеше фаворитите далеч от собственото им поле и създаваше проблеми на домакините. Всъщност аутсайдерите се спасиха за допълнителното време и се докоснаха до голяма изненада, въпреки че дълго време не изглеждаше така.

Хендерсън спасява United

В допълнителното време играта се реши с един гол. Юнайтед се втурна към гостите, но с напредването на мача рекордьорите по титли на Англия се изчерпаха. Едва в началото на второто полувреме на допълнителното време Бруно Фернандес за първи път тества Лъмли (108-ата минута). Юнайтед отново забави темпото и върна гостите в играта. Хендерсън предотврати евентуалното 1:2 със силен рефлекс срещу Джокера Конъли (116 г.).

Нервите на Еланга не издържат

В крайна сметка това беше най-крайният сблъсък за всички участници: изпълнение на дузпи под прожекторите и проливен дъжд в разпродадения Театър на мечтите. Втородивизионният отбор продължи напред и реализира осем наказателни удара, повечето от които с апломб, преди 19-годишният Еланга да се активизира. Нервите на Джокера не издържаха, когато изпълни решителната дузпа, и той прати топката доста над горната част на наказателното поле.

Червените дяволи не почиваха след бурната последна седмица и във вторник Висшата лига продължава. След това единайсетте на Рангник ще бъдат домакини на ФК Бърнли.