петък, май 17, 2024
HomeBasketballШрьодер се завърна - Heat първи на Изток

Шрьодер се завърна – Heat първи на Изток

Денис Шрьодер от дълго време отново е убедителен и изведе Boston Celtics до пета поредна победа в двубоя с Франц и Мориц Вагнер. НБА в понеделник сутринта.

Шрьодер отбеляза 22 точки при лесната победа на Бостън Селтикс над Орландо Меджик със 116-83 точки, като отстъпва само на съотборника си Джейлън Браун (26 точки). В осемте мача преди това Шрьодер не беше вкарал повече от 10 точки, вероятно поради проблеми с ахилесовото сухожилие. Новобранецът Франц Вагнер вкара 8 точки за Орландо, а по-големият му брат Мориц – 6. Селтикс продължиха да се изкачват в Източната конференция благодарение на победите си и сега са осми, точно зад Бруклин Нетс, чието свободно падане продължава с осмата им поредна загуба.

Нетс бяха без контузените Кевин Дюрант и Джеймс Хардън при загубата си от Денвър Нъгетс със 104:124, а 27-те точки на Кайри Ървинг не бяха достатъчни срещу отбора на Никола Йокич. MVP на миналия сезон записа 27 точки.

Heat вече са първи на Изток – Хартънщайн е безсмислен

Маями Хийт вече са на върха в Източната конференция, тъй като Чикаго Булс загубиха мача за върха от Филаделфия 76ърс със 108:119. Джоел Ембийд с 40 точки за 76ers и ДеМар ДеРозан с 45 точки за домакините блеснаха – с по-добър край за Филаделфия, която изоставаше само през първата четвърт.

В Западната конференция „Далас Маверикс“ затвърдиха мястото си в плейофите с победа над „Атланта Хоукс“ със 103:94. Лука Дончич записа поредния си „трипъл-дабъл“ с 18 точки, 10 борби и 11 асистенции, но беше едва третият най-добър реализатор за отбора си заради проблеми с фауловете. Реджи Бълок и Джейлън Брансън вкараха по 22 точки. Макси Клебер отново отсъстваше поради проблеми с коляното.

Айзея Хартънщайн не вкара нито един гол за малко под осем минути игра при загубата на Лос Анджелис Клипърс от Милуоки Бъкс със 113:136, като грабна две борби и даде две асистенции. Триото на Бъкс – Джанис Антетокунмпо (28 точки), Джру Холидей (27) и Боби Портис (24) – почти собственоръчно осигури на шампионите безапелационната победа.