петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueХендерсън предотвратява требъл: Кейн прави разликата срещу Нотингам

Хендерсън предотвратява требъл: Кейн прави разликата срещу Нотингам

Тотнъм Хотспър завърши четвъртия ден от Висшата лига със забавен сблъсък срещу проскубалия се Нотингам Форест – и остава непобеден благодарение на Хари Кейн.

Символичен за първото полувреме беше голът на Кейн в 5-ата минута. Още от самото начало смелият промотиран отбор всъщност зададе тона, но именно „шпорите“ получиха правото да празнуват след контраатака и точен удар на английския нападател. Домакините също изглеждаха по-решителни, по-ясни и по-ефективни в играта си. По-опасните шансове обаче бяха създадени от гостите, които напразно се опитваха да контролират играта, но бяха силни на контраатака.

Но Forest все повече изпреварваше пасивните лондончани по отношение на възможностите. Въпреки това Лингард и рекордният трансфер на Гибс-Уайт не успяха да изравнят през първото полувреме.

Кейн не успява да изчисти Хендерсън, но все пак вкарва два пъти

След подновяването на играта Нотингам продължи точно оттам, откъдето бе тръгнал по-рано: с желание за игра напред. За пореден път обаче на червените от Гарибалди им липсваше късмет – и почти увеличиха изоставането си. След като Кук изчисти топката с ръка във волейболен стил, Кейн изпълни дузпата от бялата точка. Но обикновено толкова сигурният стрелец не успя да се разпише срещу Хендерсън (56-и), който само малко по-късно запази отбора си в играта и срещу Сон, наред с други.

В заключителната фаза играещият под наем в Манчестър Юнайтед бе безсилен. Свободният Кейн вкара с глава от близко разстояние 2:0 (81), след като заменилият го Ричарлисон пресече добре топката. Това беше 187-ият гол на нападателя във Висшата лига и той вече дели третото място в списъка на голмайсторите за всички времена с Андрю Коул. Междувременно „шпорите“, които остават непобедени, също си осигуриха третото място в таблицата.

Продължаваме с английска седмица. Нотингам приема ManCity в сряда (20:30 ч.), а градският сблъсък на Тотнъм в Уест Хем Юнайтед започва 15 минути по-късно.