петък, март 29, 2024
HomeSerie AФутболен празник на "Сан Сиро": Милан печели дербито с Интер с много...

Футболен празник на „Сан Сиро“: Милан печели дербито с Интер с много голове

Милано е червено и черно, поне през следващите няколко седмици: Милан спечели изключителното дерби на Мадонина срещу съперниците си от Интер с 3:2 – до голяма степен благодарение на двама играчи на „росонерите“, които играха наистина силно.

Derby della Madonnina. Необходими са само три думи, за да се опише един от най-важните футболни мачове. Милан срещу Интер. Шампион срещу второ място. Огромният престиж, заложен на карта, беше очевиден за френетично ликуващите фенове, но също и за играчите, които в началото изглеждаха малко тромави. Постепенно обаче отборите се почувстваха в играта и най-късно след първото сдърпване след девет минути тя стана видимо по-интензивна.

Миланска преса, Интер се радва

Почти изцяло чрез актива на Рафаел Леао Милан, който изглеждаше малко по-контролиран и по-добър, организира първите си атаки. Бастони избута към собствената си греда (15-и) удар на португалеца – също заради фаул на Жиру, а малко по-късно Леао стреля и изпробва Ханданович (17-и). Но изведнъж Брозович заглуши гласовитите милански тифози: Хърватинът завърши с леденостудена, решителна комбинация (21.).

Но росонерите не се отказаха и изравниха с оглушителни възгласи. Чрез кого? Леао, разбира се, който пласира топката в далечния ъгъл (28-и). Преди това Тонали пресече косоварния пропуск на бившия играч на Милан Калханоглу. Това, което се случи след това, може да се предаде само частично с думи. Милан започна фаза на абсолютен натиск – докато „Сан Сиро“ се тресеше. Но нито Тонали, Тео или де Кетелаер например не успяха да вкарат гол през първото полувреме (35-и, 37-и).

Leao и Giroud комбинират

Различно през вторите 45 минути: След като Леао беше само придружен, португалецът намери своя съмишленик Жиру, който вкара бързо от завоя в далечния ъгъл (54.). Милан бе възнаграден за превъзходството си – и благодарение на дуото увеличи резултата си. Този път френският нападател подаде на Леао, който накара трима противници да изглеждат стари около него с бърза стъпка и измама и се вмъкна (60). След това AC се отдръпна малко. И това щеше да му отмъсти.

Maignan остава непобедим

Изведнъж, от нищото, резервата Дзеко се появи пред наказателното поле на Майгнан и с помощта на гредата върна Интер в играта (67-и). Нерадзурите почти завършиха двойния удар, но Мартинес пропусна (68-и). Именно аржентинецът принуди Майгнан да спаси първия си блестящ удар с глава от близко разстояние (70-ата минута).

Изведнъж Интер беше по-добрият отбор и започна да атакува вълна след вълна – но Майгнан отново беше на място. Френският вратар спаси по изключителен начин силен удар на Калханоглу (77). В последствие обаче росонерите, които бяха домакини, отново успокоиха бързото темпо на игра и осигуриха известно облекчение. В края на мача Интер почти изравни, но Мхитарян пропусна да се разпише от разстояние на метър или два (90.+5).

Това беше последната точка в един великолепен футболен мач, който Милан в крайна сметка спечели и така поне временно пое лидерството в класирането.