събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueБейли контрира Хааланд: ManCity изпусна точки от Aston Villa

Бейли контрира Хааланд: ManCity изпусна точки от Aston Villa

Манчестър Сити изпусна точки за втори път през младия сезон. The Skyblues не успяха да се справят с равенството 1:1 срещу Aston Villa, въпреки че Ерлинг Хааланд отново вкара гол

Първоначално Хааланд беше шумно разстроен, след това почти не се виждаше – а накрая отново ликуваше. При първия голям шанс на Сити в 4-ата минута той би искал да види изчистване от завършващия Уокър, а след това норвежкият нападател не получи почти никакви топки през първия период.

Небесносините, водени от вездесъщия Де Бройне, който се завърна в стартовия състав в сравнение с победата над Нотингам с 6:0 и отправи опасен удар от дистанция (9-ата минута), зададоха тона както обикновено, но едва ли щяха да бъдат убедителни след доминиращия начален период. Домакините, които все още нямат победа, стават все по-умели в запечатването на пространството в центъра, допускат все по-малко и по-малко, тъй като играта продължи и имаха добър шанс сами чрез Уоткинс (38th).

Хааланд вкара първия си гол – Бейли отвърна на удара

Малко след почивката тимът от долната част на терена изостана и причината, разбира се, беше Хааланд: удар на Де Бройне се отклони от грешно преценяващия страж на Вила Мартинес към втората греда, където норвежецът вкара от близко разстояние, за да даде преднина на Сити (50-и) – неговият десети гол за сезона в шестия мач.

Villa отначало се бореше, но пропусна шансовете на Рамзи (58.) и Бейли (59.) – и след това трябваше да отдаде дължимото на превъзходството на гостите. Хааланд (64., 69.) и изключителният Де Бройне (67., 71.) можеха да решат мача още в началото, вторият гол за ManCity висеше във въздуха – и тогава Вила вкара: Рамзи пресече след енергично соло за Бейли, който закова топката под напречната греда (74.).

Последната офанзива на града без отстъпки

Защитниците на титлата, които преди това комбинираха толкова впечатляващо, първоначално малко загубиха ритъма си, но след това отново започнаха истинска финална атака. Но тъй като ниският изстрел на Родриго мина малко встрани (88-ата минута), а Мартинес спаси Фоден (90.+1), заслужената победа на Сити не бе постигната.

Въпреки че „гражданите“ пропуснаха да се изкачат временно на върха на таблицата, треньорът на Вила Стивън Джерард може би даде сигурност на разклатения си треньорски стол с изненадващата победа с точка.