четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueУдарът на Алварес е достатъчен за ManCity - Хааланд в отчаяние

Ударът на Алварес е достатъчен за ManCity – Хааланд в отчаяние

Манчестър Сити продължава да се държи на висота във Висшата лига: В събота вечер минималната домакинска победа срещу Нюкасъл Юнайтед беше достатъчна за шампионите. Ерлинг Хааланд заплаши да се отчае в процеса на работа.

Четвърти състезателен мач, трета победа, трета поредна победа: Манчестър Сити бавно набира скорост през сезона след спечелването на требъла. Действащите шампиони на Англия победиха с 1:0 Нюкасъл Юнайтед, който бе бесен при откриващото си домакинство на Астън Вила с 5:1. За да се запази безгрешен в лигата, Пеп Гуардиола бе пренаредил отбора си на две позиции в сравнение с победата за Суперкупата с дузпи над ФК Севиля: Рубен Диас започна за Аке, а Алварес за голмайстора Палмър.

Една от тези промени трябваше да донесе дивиденти още преди почивката. След слаб първи половин час, в който Нюкасъл бе започнал смело, момент на невнимание в задната линия на „свраките“ бе достатъчен за домакините, които наистина не изглеждаха оживени: Фоден подаде на Алварес отдясно в наказателното поле, който догони топката в левия ъгъл (31-ви). Преди почивката Хааланд почти добави към актива си, но топката мина встрани от вратата (41-ви).

На Хааланд му липсва късмет в мача

Нюкасъл имаше една възможност, която Гордън сам отмени с техническо нарушение (45.+2). След края на второто полувреме домакините искаха да вземат решение – но Хааланд нямаше необходимия късмет: норвежецът първо се размина на сантиметри, а след това Поуп предотврати удара със страхотен рефлекс на крака (63., 65.). Норвежецът беше пълен с жестове.

В последния четвърт час МанСити се свлече по-дълбоко, за да може евентуално да доведе до решение чрез контраатака. Отборът на Гуардиола осуети този план още в зародиш с неточности. Единствено Фоден, който си хармонираше добре с Хааланд, беше наистина близо до преднина от 2:0, а след това беше подгонен от норвежеца – но Поуп отново подложи крак (89-та). Така остана една близка, но заслужена победа за шампионите. Това беше 17-та поредна победа (!) на „Етихад“.

МанСити се изправя срещу Шефилд Юнайтед следващата неделя в 15:00 ч. Междувременно Нюкасъл бърза от един топ мач към следващия: два часа и половина след представянето на Сити „свраките“ са домакини на ФК Ливърпул.