петък, май 3, 2024
HomeTennis"Тук не сме в бъдещето": Дуо се ядосва на видео доказателствата

„Тук не сме в бъдещето“: Дуо се ядосва на видео доказателствата

Осърдени от компютърните видеодоказателства, най-високопоставената двойка тенисисти Раджиев Рам и Джо Солсбъри временно отказаха да продължат мача си по време на четвъртфиналната си победа в Уимбълдън.

Двойката от САЩ и Великобритания предположи, че ударът на опонентите Никола Махут и Едуар Роже-Васелин от Франция е бил извън очертанията в края на втория сет. Така нареченото „ястребово око“ обаче показа, че топката все още е докоснала линията.

След това Рам и Солсбъри проведоха дълъг разговор със съдията на стола. „Изключваме машината. Тук не сме в бъдещето – скастри го Рам. Едва след като главният съдия се появи на терена, ситуацията постепенно се успокои. След това Рам и Солсбъри загубиха сета в тайбрек, но спечелиха мача с 6-3, 6-7 (1-7), 6-1, 3-6, 6-4, за да достигнат до полуфиналите.