сряда, май 8, 2024
HomeLa LigaТри гола в продълженията, но Хетафе шокира Атлетико в продълженията

Три гола в продълженията, но Хетафе шокира Атлетико в продълженията

Атлетико Мадрид и ФК Хетафе завършиха наравно 3:3 след динамичен мач. Дълго време „колчонеросите“ изглеждаха сигурни победители, въпреки че бяха в числено превъзходство, преди Хетафе да нанесе два удара в края на мача.

Аtletico Madrid, най-силният отбор в Ла Лига у дома, посрещна FC Getafe. Колчонерос са спечелили всичките си осем мача у дома. През сезона те не са изпуснали нито една точка в 20 състезателни мача. Последният път, когато загубиха точки у дома, беше срещу Хетафе при равенството 1:1 в началото на февруари.

Диего Симеоне направи четири промени в отбора си след поражението с 2:0 от Атлетик Билбао. Савич, Рикелме, де Паул и Депай започнаха на мястото на Сойюнчу, Саул Нигес, Молина и Мората. От друга страна, треньорът на Хетафе Хосе Бордалас направи само една промяна в стартовия си състав в сравнение с победата с 3:0 като гост в Севиля. Домингош Дуарте замени Джине в централната защита

Рикелме уцели напречната греда

Гостите започнаха под натиск и нарушиха изграждането на играта на Мадрид. На Атлетико му трябваше едва 10-та минута, за да открие резултата. Рикелме удари напречната греда с изстрела си от полупразна позиция. В другия край Грийнууд стреля над напречната греда на Облак след прекрасно единоборство с бившия играч на Волфсбург Майорал (19-ата минута).

Мадридчани вече бяха по-добре в играта и продължаваха да търсят бързи атакуващи играчи с вертикални пасове, но координацията често липсваше срещу решителната защита. През първото полувреме отборът на Диего Симеоне седем пъти беше в нарушение. Следващата добра възможност за Депай се откри на половин час игра, но ударът на холандеца от точката на дузпата беше спасен от Давид Сорина

Савич видя жълт цвят – Майор контрира Гризман

След като Савич вече беше предупреден в 15-ата минута, той явно закъсня в схватката с Мата, получи жълт картон и трябваше да отиде по-рано под душовете (38′). Атлетико се отърси от този горчив удар и поведе чрез Гризман (44). Рикелме направи добър пробив отдясно и подаде на Гризман, който се освободи в центъра и от седем метра вкара десетия си гол за сезона. Хетафе не направи почти нищо в офанзивен план през първото полувреме и Атлетико поведе на почивката.

Както и през първото полувреме, Хетафе започна второто полувреме с голям натиск и имаше първата добра възможност чрез Латаса (47′). Шест минути по-късно гостите успяха да се възползват от численото си превъзходство. Майорал вкара изравнителния гол с глава след прекрасна асистенция на Грийнууд и слабо спасяване на Облак.

Аtletico се разгорещи – Гризман е новият рекордьор по голове

След това Атлетико отново пое контрола върху играта и си върна преднината чрез резервата Мората (63′). Нападателят се разписа с глава от близка дистанция след прекрасна асистенция от страна на Льоренте. Шест минути по-късно Гризман реализира дузпа, преодолявайки за малко стража на Хетафе Давид Сориано. Дамиан беше хванал Ермосо с ръка в лицето в наказателното поле.

С този гол Гризман стана рекордьор на „колчонерос“ със 173 гола в 363 мача. Мачът изглеждаше решен, въпреки че бяха в числено превъзходство, но Хетафе отказа да се предаде и неколкократно създаде опасни шансове пред вратата на домакините благодарение на удар на Мила (72′) и две добри възможности на Латаса (78′ и 80′).

Оскар вкара гол – Хетафе изравни в края на мача

Заместващият Оскар най-накрая върна Хетафе в играта. С прекрасно движение той прескочи трима съперници и вкара с отразен удар от 14 метра. След това събитията се разиграха набързо в продължението на мача. Дамиан удари Рикелме в ръката с кръст – дузпа. Майорал се изправи на мястото на дузпата и я изпълни с ледена прецизност. Сега нападателят е автор на половината от головете на Хетафе (12 попадения).

Хетафе се хвърли с всички сили напред и дори имаше възможност да спечели чрез два удара от дистанция на Оскар. Но ударът на Джокера веднъж мина малко над напречната греда (90.+8), а след това Облак реагира великолепно (90.+10).

И така Хетафе и Атлетико си поделят точките, както и през февруари, а серията от домакински победи на „колчонерос“ е прекъсната. Атлетико обаче все пак успя да изпревари Барселона с точките и вече е трети. През новата година Хетафе ще приеме у дома Райо Валекано на 2 януари (17:00 ч.). Атлетико ще приеме ФК Жирона ден по-късно (21:30 ч.).