събота, април 20, 2024
HomeUEFAТреньорът Фишер: "Резултатът не отразява представянето".

Треньорът Фишер: „Резултатът не отразява представянето“.

Юнион Берлин претърпя второ поражение в груповата фаза на Лига Европа. В резултат на това отборът от Кьопеник вече е под напрежение за мача в Малмьо.

Поетапно Унион Берлин извади лицето си от Бундеслигата на терена в Брага. В сравнение с поражението на откриването срещу Royale Union Saint-Gilloise, имаше ясно подобрение в представянето. Въпреки това столичани загубиха и втория си мач в Лига Европа. Ето защо в третата си среща с Малмьо ФФ Ейзерн са под напрежение, ако искат да останат в Европейската лига.

Съюз без „проникваща сила“

„Разочаровани сме, защото резултатът не отразява представянето ни. През 90-те минути не допуснахме много и имахме своите шансове. Но не успяхме да вкараме гол от тях. И тогава губиш нещастно с 0:1“, обобщи треньорът Урс Фишер. Защитникът Паул Якел изрази същото мнение. „Просто трябва да бъдем по-постоянни, липсваше ни и малко пробивна сила.“

Отборът на Кьопеникке създаде гореспоменатите голове от висок калибър в началния четвърт час. Йордан Сибачу (5), Шералдо Бекер (15) и Диого Лейте (16) не успяха да вкарат топката в мрежата. Към края на първото полувреме домакините започнаха да влизат все повече в играта, но без да бъдат наистина опасни. Едва малко преди дузпата за полувремето вратарят Фредерик Рьоноу трябваше да спасява от нападателя на Брага Симон Банза (45.+2).

Фишер видя следния проблем през първото полувреме: „Имахме няколко действия отстрани, при които можехме да бъдем опасни с кросове. Но те не преминаха през първия човек.“ Това продължава и след смяната на страните. Особено от дясната страна, където действаше Джулиан Райерсън, гостите продължиха да напредват в последната третина. Но в крайна сметка последният пас в центъра липсваше.

От другата страна Тимотеуш Пухач играеше отляво. Полякът дебютира в състезанията през този сезон. Той обаче не беше толкова зает, колкото Райърсън от другата страна. „Всъщност той свърши прилична работа. През второто полувреме силата му беше малко слаба“, анализира Фишер.

След откриващия гол на Витиня (77-ата минута) Union отново хвърли всичко напред и разби защитата от трима души. Но и в последните минути липсваше необходимата прецизност и финален удар, за да се върне точката в Берлин. „Всяко поражение е неприятно, но днешното е още по-неприятно. Показахме много добра игра като гост в някои части. Сега отново гледаме право напред“, подчерта Фишер.

Защото в неделя лидерите в Бундеслигата очакват VfL Wolfsburg у дома в Alte Försterei.