неделя, април 28, 2024
HomeFootballТреньорът на ПСЖ Луис Енрике критикува Мбапе след требъла му

Треньорът на ПСЖ Луис Енрике критикува Мбапе след требъла му

Килиан Мбапе собственоръчно изстреля Пари Сен Жермен до победата с 3:0 в топ мача на „Стад Реймс“ в събота – и изненадващо получи упрек от треньора си след това

Изпълнението не беше кой знае колко внушително, но благодарение на Килиан Мбапе Пари Сен Жермен спечели с 3:0 на четвъртия в класирането Стад Реймс в топ мача от Лига 1 в събота. Още по-изненадващо беше, че именно трикратният голмайстор трябваше да изслуша критичните думи на треньора си след последния съдийски сигнал.

На въпроса дали Мбапе е най-добрият играч в света, Луис Енрике отговори: „Не съм много доволен от Килиан днес.“ Извинете? „Що се отнася до головете, разбира се, че няма от какво да се оплаквам. Но мисля, че той може да помогне на отбора повече по други начини. „

Луис Енрике: Мбапе не трябва да „почива на лаврите си „

Луис Енрике не пожела да разкрие какво точно не му е харесало: „Първо ще говоря с него за това насаме, а не в медиите. Вярваме, че той е един от най-добрите играчи в света, в това няма съмнение. Но бихме искали той да направи още повече.“ Мбапе все още има „място за подобрение“ и не трябва да „почива на лаврите си“.

С головете си в 3-ата, 59-ата и 82-ата минута топстрелецът на Световното първенство увеличи преднината си в класацията на голмайсторите в Лига 1 и вече има 13 гола. Ясно е обаче също така, че на ПСЖ му липсваха много неща в Реймс. Вратарят Джанлуиджи Донарума трябваше да спасява за пореден път.

„Резултатът не отразява играта, тя можеше да се развие по всякакъв начин“, каза Луис Енрике, слагайки пръст в раната. „Реймс имаше много шансове и беше в играта до 80-ата минута. Изстрадахме много – и това беше необходимо, за да спечелим.“

Тъй като в петък ОГК Ница завърши без голове в Монпелие HSC, защитаващият титлата си ПСЖ излиза в международната пауза като нов лидер – но и с малко нови вълнения благодарение на упрека на Луис Енрике към Мбапе.