понеделник, април 29, 2024
HomeBundesligaReis разочарован: "Вземи топката, стреляй през целия стадион"

Reis разочарован: „Вземи топката, стреляй през целия стадион“

Всъщност всичко вече беше подготвено за дузпите между VfL Bochum и SC Freiburg. След това дойде 120-ата минута на мача.
Това щеше да е първият полуфинал за VfL от 34 години насам. Атмосферата на „Кастропер Щрасе“ беше в точката на кипене в последния четвъртфинал от състезанието за купата. 10 000 фенове от двата лагера очакваха с нетърпение предполагаемата кулминация – дузпите.

Но играта все още продължаваше и се случи нещо, което никой не очакваше: Максим Лейч не пусна топката напред, а искаше да играе със своя страж – пасът му назад беше твърде къс, Роланд Салай овладя топката и вкара за 2:1 – нокаут за Бохум.

„Той ще израсне от тази грешка „

„Това е последното действие. Вземете топката, изстреляйте я през целия стадион – тогава всичко щеше да бъде решено“, анализира треньорът на Бохум Томас Рейс пред микрофона на „Скай“ ситуацията, която лиши VfL от историческия им шанс. Треньорът обаче побърза да защити своя централен защитник: „Грешки се случват. Leitschi играе безупречен сезон, той ще се възползва от тази грешка и ще излезе по-силен.“

Атакуващият Себастиан Полтер, който вкара временния изравнителен гол, също се изправи пред 23-годишния Лайч: „Печелим заедно, губим заедно, никой не е натоварен с това. Все пак видяхме страхотна битка за купата“, каза Полтър.

„Днес ме боли „

Така след горчивото поражение срещу Лайпциг дойде бруталното отстраняване срещу Фрайбург – два удара във врата в рамките на няколко дни. „Днес ме боли, така че възстановяването ще отнеме малко повече време“, казва Рейс, който вече гледа напред. Защото в събота в Бундеслигата предстои „най-трудният мач“, който Рейс нарича „най-трудният от всички“ – срещу намиращия се на дъното Фюрт.

В двубоя на повишените отбори, трети пореден домакински мач, „всеки очаква нещо“. Дотогава трябва да „ближем раната“, казва треньорът. Това трябва да успее и благодарение на феновете, които се опитаха бързо да възстановят Leitsch със скандирания веднага след последния съдийски сигнал.