неделя, май 12, 2024
HomeWorld Cup 2022"Това означава всичко за него": Бейл и двете му лица

„Това означава всичко за него“: Бейл и двете му лица

Той почти не получава шанс в клуба, но е трудно да си представим националния отбор без него: Гарет Бейл отново доказа класата си в четвъртък вечерта в компанията на уелските футболисти.

Контрактът му с Реал Мадрид изтича през лятото и няма да бъде подновен. Гарет Бейл изобщо не е играл за „кралските особи“, като през този сезон има само четири участия в лигата, последното от които е от средата на февруари. Отношенията между 32-годишния футболист и Мадрид отдавна не са добри, да не говорим за успешни.

В националния отбор е съвсем различно. Там Бейл е важен, там Бейл дава резултати, там Бейл води отбора на терена като капитан – и там се чувства наистина комфортно. „Играта за страната му означава всичко за него. Много сме благодарни, че е с нас“, заяви съотборникът му Аарон Рамзи в четвъртък вечерта.

По-рано Бейл почти сам осигури победата на Уелс с 2:1 срещу Австрия. През първото полувреме нападателят изпълни пряк свободен удар в горния десен ъгъл, а след почивката мадридчанинът отново показа прекрасния си ляв крак, за да покачи на 2:0. „Отдавна не бях вкарвал. Беше готино да видя как топката влиза, така че започнахме добре“, каза капитанът за Sky Sports.“

„Само половината работа е свършена „

„Това беше много важен мач. Знаехме колко важен е мачът и че трябва да се справим“, добави победителят в мача, давайки най-добрия пример. Бейл не можа да завърши, беше заменен малко преди края и заменен от Крис Мефъм. „В края имах спазми, но дадох всичко от себе си за тази страна. Всички го правим. Можем да се насладим на това днес. Но само половината работа е свършена, предстои ни тежък мач срещу Шотландия или Украйна“, знае левият крак. Все още не е ясно кога ще се състои този мач, тъй като срещата между Шотландия и Украйна е преместена за средата на юни.