четвъртък, май 9, 2024
HomeBasketballТейс в стартовата петица - Селтикс се смъкнаха на четвърто място

Тейс в стартовата петица – Селтикс се смъкнаха на четвърто място

На върха на Източната конференция тече напрегната надпревара. Бостън Селтикс загубиха първото си място в последно време – за радост на Маями Хийт. НБА във вторник сутринта.

Селтикс бяха без двамата си основни играчи Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм за гостуването в Торонто, а Робърт Уилямс III също липсваше на север от границата. За сметка на това Даниел Тайс се вмъкна в стартовия състав и се представи достойно с 13 точки, 10 борби, както и по две асистенции и два блока за 41 минути игра. Докато Маркъс Смарт беше най-добрият реализатор за гостите, които играха с осем души (28), Паскал Сиакам беше победител в мача за Raptors (43:32) с 40 точки и 13 борби.

След 112:115 в продълженията Бостън (47-29) прекъсна серията си от шест поредни победи, а рекордьорите паднаха от първо на четвърто място в класирането на конференцията. Raptors са шести.

Бътлър изведе Heat отново на върха

Primus сега са обратно в Маями Хийт (48-28), които преодоляха кризата си от четири загуби и победиха Сакраменто Кингс със 123:100. Най-добър реализатор тук: Джими Бътлър, който наскоро се скара с треньора Ерик Споелстра. Нападателят вкара 27 точки и даде 7 асистенции.

Чикаго Булс (43-32) все още е на пето място след загубата си от Ню Йорк Никс със 104:109, но вече е с равен брой точки с Раптърс. 37 точки от героя на Bulls ДеМар ДеРозан в крайна сметка не помогнаха на Bulls в „Медисън Скуеър Гардън“.

Spurs увеличават натиска върху Лейкърс – Уориърс и Меджик губят

В същото време в Западната конференция Сан Антонио Спърс (31-44) увеличи натиска върху Лос Анджелис Лейкърс (31-43). „Шпорите“ спечелиха със 123:120 от „Хюстън Рокетс“, които бяха без Денис Шрьодер заради проблеми с рамото, и се доближиха до „Лейкърс“ на десето място в класирането, което дава право само на място в плейофите. Лейкърс се притесняват за Леброн Джеймс, който е под въпрос за мача с Далас Маверикс във вторник заради болки в глезена.

Напред в класирането Мемфис Гризлис (53-23) зае второто място, изпреварвайки отслабващите калифорнийци, с гръмка победа със 123:95 над изпадналите в криза Голдън Стейт Уориърс (48-28). В състава на „Дъбс“ липсваха звездните гардове Стивън Къри и Клей Томпсън, както и „Zuarbeiter“ Дреймънд Грийн.

Друг завой обратно към Изтока: там братята Вагнер загубиха с Орландо Меджик от Кливланд Кавалиърс със 101-107 и остават най-лошият отбор на Изток след поражение номер 56 (с 20 победи). Новобранецът Франц Вагнер бе на терена 28 минути и отбеляза 10 точки, а Мориц вкара едва 2 точки за 21 минути.