szerda, május 1, 2024
HomeBasketballTheis a kezdőötösben - a Celtics visszacsúszott a negyedik helyre

Theis a kezdőötösben – a Celtics visszacsúszott a negyedik helyre

Szoros versenyfutás zajlik a keleti konferencia élén. A Boston Celtics elvesztette az utóbbi időben megszerzett első helyét – a Miami Heat legnagyobb örömére. Az NBA kedd reggel.

A Celtics a két legjobb játékosát, Jaylen Brownt és Jason Tatumot nélkülözte a torontói idegenbeli mérkőzésen, és Robert Williams III is hiányzott a határtól északra. Helyette Daniel Theis csúszott be a kezdőbe, és 41 perc játék alatt 13 ponttal, tíz lepattanóval, valamint két assziszttal és két blokkal nyújtott tisztességes teljesítményt. Míg a nyolcfős rotációval játszó vendégeknél Marcus Smart volt a legjobb pontszerző (28), addig a Raptorsnál (43:32) Pascal Siakam 40 ponttal és 13 lepattanóval a meccs győztese volt.

A 112-115-ös hosszabbítás után megszakadt a Boston (47-29) hatmeccses győzelmi sorozata, a rekordbajnok pedig az elsőről a negyedik helyre esett vissza a konferencia tabelláján. A Raptors a hatodik.

Butler visszavezeti a Heatet a csúcsra

A

Primus most a Miami Heat (48-28) mögött áll, amely négy vereséget szenvedett, és 123-100-ra legyőzte a Sacramento Kingset. A legjobb góllövő itt: Jimmy Butler, aki nemrég heves szóváltásba keveredett Erik Spoelstra edzővel. Az irányító 27 pontot szerzett és hét asszisztot adott.

A Chicago Bulls (43-32) a New York Knicks elleni 104-109-es vereség után is az ötödik helyen áll, de már holtversenyben a Raptorsszal. A Bulls főszereplője, DeMar DeRozan 37 pontja végül nem segített a Bullsnak a Madison Square Gardenben.

Spurs növeli a nyomást a Lakersre – Warriors és Magic kikap

A nyugati konferenciában eközben a San Antonio Spurs (31-44) növelte a nyomást a Los Angeles Lakersre (31-43). A Spurs 123-120-ra győzött a vállproblémák miatt Dennis Schrödert nélkülöző Houston Rockets otthonában, és közelebb került a Lakershez a tizedik helyen, ami éppen csak a rájátszást érő helyre jogosít. A Lakersnél aggódnak LeBron James miatt, aki bokafájdalmak miatt kérdéses a keddi, Dallas Mavericks elleni mérkőzésen.

A tabellán feljebb lépve a Memphis Grizzlies (53-23) a második helyre lépett a kaliforniaiak előtt, akik a szűkösen játszó Golden State Warriors (48-28) ellen aratott 123-95-ös győzelmükkel átütő erejű győzelmet arattak. A Dubsnál hiányzott a sztárgárdából Stephen Curry és Klay Thompson, valamint a „Zuarbeiter” Draymond Green.

Újabb kilengés keletre: ott Wagnerék az Orlando Magickel 101-107-re kikaptak a Cleveland Cavaliersnél, és az 56. vereség után (20 győzelemmel) továbbra is a legrosszabb csapat Keleten. Az újonc Franz Wagner 28 percet volt a pályán és tíz pontot szerzett, Moritz 21 perc alatt mindössze két pontot szerzett.