неделя, април 28, 2024
HomeLigue 1Спектакъл със седем гола: PSG печели топ мача

Спектакъл със седем гола: PSG печели топ мача

Париж Сен Жермен надделя в топ мача на Лига 1. Лидерите в лигата победиха втория в класирането Монако в мач с висока резултатност. Дембеле отпразнува премиера

Мачът между ПСЖ и Монако заслужаваше да бъде наречен топ мач още от самото начало. Имаше много разигравания напред и назад, включително бързи набези. Парижани бяха малко по-добри в началото и поеха инициативата: Гонсало Рамос, който бе подписал с парижани през седмицата, изчисти от праха грешка на вратаря Кен (18′).

Минамино също вкара след грешка на вратаря

Монако обаче не се скри в столицата. Още в самото начало Минамино, когото треньорът Ади Хютер бе поставил в предни позиции вместо Бен Йедер, стреля встрани (7-ата минута). В 22-ата минута обаче именно японският играч изравни: Бившият играч на Ливърпул имаше лесен мач след катастрофално грешно подаване от страна на Донарума.

Вратарите също доказаха, че Доннарумма и Кен имат силни страни: швейцарецът имаше предимство веднъж срещу Мбапе (8′), а също така не позволи на Хакими да премине (14′). Италианецът бе на крачка от спасяването срещу Магаса (11).

Предполагаше се, че многобройните шансове ще доведат до голове – и такъв беше отбелязан през първото полувреме. След като Магаса бе съборил неумело Дембеле, Мбапе вкара 14-ия си гол за сезона от бялата точка (39′). Спасяване на Кен срещу французина (32′) и гигантски удар на Донарума срещу Минамино (45′) оформиха крайното 2:1 на почивката

Дембеле най-накрая вкара своя гол

Последният голям шанс за дълго време, ПСЖ на Луис Енрике се съсредоточи върху защитата и едва позволи на Монако да отбележи. Второто полувреме явно беше по-малко изпълнено с шансове от първото, но все пак имаше какво да предложи: Дембеле с първия си гол с фланелката на парижани (70′) и Витиня със страхотен шут (72′) осигуриха предполагаемото предварително решение с двойно попадение.

Предполагаемо, защото Балогун, който дотогава беше почти незабележим, отговори незабавно и направи 2:4 (75′). Не беше последният гол в една страхотна среща – ПСЖ, който нанесе първите два удара към вратата след почивката, се защитаваше добре до края и беше възнаграден за ефективната си работа с гол на Коло Муани при последния съдийски сигнал (90.+6).

След тази категорична победа с 5:2 в Шампионската лига парижани продължават кампанията си в Шампионската лига с важен мач срещу Нюкасъл (вторник, 21:00 ч.), а Монако ще приеме Монпелие следващата седмица в неделя (15:00 ч.).