четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketball"Смущаващо": шампионът Улм пада в Гран Канария

„Смущаващо“: шампионът Улм пада в Гран Канария

Шампионът на Германия по баскетбол Ратифарм Улм претърпя провал в първото си гостуване в Еврокъп. Отборът на треньора Антон Гавел загуби с 82:111 (36:62) от защитаващия титлата си КБ Гран Канария, което е първото поражение на Улм през сезона в състезанието. Най-добрият реализатор в разочароващия отбор на гостите беше Л. Й. Фигероа с 19 точки.

Проблемът на Улм беше катастрофалното първо полувреме. „През първото полувреме изобщо не бяхме там, беше срамно представяне“, заяви Гавел пред MagentaSport по време на почивката. Улм беше започнал добре мача в Лас Палмас, но след това напълно се срина през първата четвърт. Началото бе поставено от испанците със серия от 17:5, а през втория период нещата не се подобриха. Едва след почивката Улм се събуди и спечели поне третата четвърт, но тя вече не беше вълнуваща.

Улм в средата на таблицата

Гран Канария не е сред водещите отбори в испанската лига. Въпреки това в Еврокъп, втората по сила европейска купа, отборът на бившия треньор на Улм Яка Лакович е сила у дома. С две победи от два мача испанците вече са точно на върха на група В, а Улм засега е в средата.

В група от десет отбора на Гавел трябва да завършат в първата шестица, за да достигнат до следващия кръг. Два отбора от всяка група ще се класират директно за четвъртфиналите, а клубовете на местата от трето до шесто ще играят в последния 16-и кръг.