четвъртък, април 25, 2024
HomeLa LigaСлед 55 минути прекъсване: Барса успява в генералната репетиция преди Байерн

След 55 минути прекъсване: Барса успява в генералната репетиция преди Байерн

ФК Барселона не показа слабост преди мача от Шампионската лига с ФК Байерн и победи последния в класирането Кадис. Променилите се в много позиции „блаугранас“ разочароваха през първото полувреме, но Левандовски все пак отбеляза гол. Малко преди края спешен медицински проблем на трибуните доведе до дълго прекъсване.

В генералната репетиция преди мача от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен във вторник (21:00 ч.) каталунците бяха доста изненадващи по отношение на състава: Хави отново пусна от самото начало само двама играчи, които играха срещу Пилзен през седмицата – Тер Стеген и де Йонг.

Това означаваше: тримата Левандовски, Ансу Фати, Дембеле – всички те бяха пощадени срещу последния отбор от Андалусия и първоначално се оказаха на пейката.

Кадис е страшен съперник за каталунците в близкото минало, които не успяха да спечелят нито един от последните четири мача в лигата срещу домакините. През първото полувреме Кадис отново показа защо.

Barça разочарова – Raphinha на постовете

Барса играеше прекалено нахъсано в атака, Рафиня отново и отново пропускаше топката, другите атакуващи играчи също не успяваха много. Кадис бързо се адаптира към атаките на „блаугранас“, които не можеха да намерят път, не показваха идеи и имаха твърде малко темпо в играта. Затова след 45 минути имаше само един двоен шанс: Рафиня стреля и удари гредата, а след това Ледесма трябваше да спасява срещу Феран Торес (11).

След слабото първо полувреме Барса започна второто много уморено, но де Йонг се възползва от отскочила топка и изведе гостите напред (55-и).

Lewandowski влиза и вкарва гол – играта е спряна за дълго

Почти час се играеше, след това беше време и Хави донесе на Педри, Дембеле и Левандовски (57.). И това трябва да се изплати веднага, защото Левандовски изтупа прах малко след смяната си леденостуден и направи всичко ясно (65.).

Белерин дебютира за Барса още от самото начало, а Маркос Алонсо, новодошъл от Челси, също получи първите си минути в заключителните етапи. Малко преди края на мача на трибуните настана суматоха заради спешен медицински случай. Вратарят на Кадис Ледесма хвърли дефибрилатор на трибуните, Араужо и други играчи се молеха на терена. След дълго чакане играчите напуснаха терена и се върнаха едва след близо 45 минути, за да довършат последните девет минути след кратка загрявка.

Lewandowksi участва в още два гола

Cadiz се опита да се противопостави още веднъж, но се натъкна на контраатака, при която Левандовски проби силно и подари на Ансу Фати 3:0 на сребърен поднос (86-ата минута). Левандовски участва и в четвъртия гол – той подаде на Дембеле, който остави половината задна линия да стои и вкара последния гол (90.+2).

Блауграна нямаше проблеми да спечели очакваните три точки. Вероятно нещо ще се промени във вторник срещу ФК Байерн, както по отношение на отношението, така и на персонала.