четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballСлед слабо начало: Байерн обръща финала срещу Улм и защитава титлата си...

След слабо начало: Байерн обръща финала срещу Улм и защитава титлата си в BBL Cup

На собствената си арена ФК Байерн вдигна Купата на BBL, като победи на финала шампиона Рациофарм Улм и успешно защити титлата си

Фаворитите от Байерн Мюнхен спечелиха Купата на Германската баскетболна лига, защитавайки титлата си от миналата година. Лидерите в лигата победиха германския шампион ratiopharm Ulm с 81:65 (35:28) на финала у дома в BMW Park в неделя, за да спечелят първата си титла за сезона – и в същото време да дадат на новия си треньор Пабло Ласо първата му титла от първия му опит. За старши треньора Ласо, който от този сезон е на линия в Мюнхен, това беше първата му титла в чужбина след 22 титли с Реал Мадрид.

Франсиско и Обст са заети с отбелязването на голове

Пред 6500 зрители, сред които и капитанът на световните шампиони Денис Шрьодер, Силвен Франсиско беше най-добрият реализатор на мюнхенци със 17 точки, следван от международника Андреас Обст (13).

Байерн бе победил лесно Бамберг Баскетс с 81:62 (48:32) в полуфинала в събота. Улм трябваше да се бори много по-усилено във втория полуфинал, за да победи Алба Берлин с 87:79 (42:40).

Във финала Улм започна по-добре и след първата четвърт имаше явна преднина (18:9). След това обаче Байерн засили играта си пред погледа на почетния президент Ули Хьонес и обърна мача още до почивката. Домакините отбелязаха 14 поредни точки, преди Улм да успее да отбележи отново, но в крайна сметка трябваше да признае категоричното си поражение. Мюнхенци вече са непобедени в 14 мача у дома