vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballGyenge kezdés után: a Bayern fordított az Ulm elleni döntőben és megvédte...

Gyenge kezdés után: a Bayern fordított az Ulm elleni döntőben és megvédte BBL-kupa-címét

Az FC Bayern saját arénájában, a döntőben a bajnok ratiopharm Ulm legyőzésével felemelte a BBL Kupát, és sikeresen megvédte címét

A Bayern München nyerte meg a német kosárlabdaliga-kupát, ezzel megvédte tavalyi címét. A listavezető vasárnap a BMW Park otthonában rendezett döntőben 81:65 (35:28) arányban legyőzte a német bajnok ratiopharm Ulmot, ezzel megszerezte első bajnoki címét a szezonban – és egyúttal új edzőjének, Pablo Lasónak első próbálkozásra megszerezte első címét. A kezdő edző Laso számára, aki az idei szezon óta a müncheni pálya szélén áll, ez volt az első külföldi bajnoki címe, miután 22 címet szerzett a Real Madriddal.

Francisco és Obst szorgalmasan gyűjtögeti a gólokat

6.500 néző, köztük a világbajnok csapatkapitány Dennis Schröder előtt Sylvain Francisco 17 ponttal a müncheniek legjobbja volt, őt követte a nemzetközi Andreas Obst (13).

A Bayern a szombati elődöntőben könnyedén, 81:62-re (48:32) győzte le a Bamberg Baskets együttesét. A második elődöntőben az Ulmnak sokkal keményebben kellett küzdenie, hogy 87:79 (42:40) arányban legyőzze az Alba Berlint.

A döntőben az Ulm kezdte jobban a mérkőzést, és az első negyed után egyértelműen vezetett (18:9). Ezután azonban a Bayern Uli Hoeneß tiszteletbeli elnök szeme láttára fokozta játékát, és még a nagyszünet előtt megfordította a mérkőzést. A hazaiak zsinórban 14 pontot szereztek, mielőtt az Ulmnak sikerült újra betalálnia, de végül egyértelmű vereséget kellett elkönyvelniük. A müncheniek immár 14 mérkőzés óta veretlenek otthon