неделя, май 12, 2024
HomeBasketballСлед победа срещу Цървена звезда: Алба запази връзката

След победа срещу Цървена звезда: Алба запази връзката

Алба Берлин запази шанса си отново да се докосне до топ 8 на Евролигата с домакинска победа срещу Цървена звезда Белград в петък вечер.

Алба Берлин отбеляза нов успех в Евролигата след последните две поражения. В петък вечер клубът от Бундеслигата победи Roter Stern Belgrade със 74:70 (37:35) пред 5135 зрители. По този начин Алба, който е пети в таблицата, запази поне теоретичния си шанс за място в плейофите. Най-добрите играчи на Берлин бяха Маодо Ло с 22 точки и Джейлин Смит със 17 точки.

За Алба се завърна националът Йоханес Тийман, но не игра. Tamir Blatt отсъства поради заболяване. Първоначално берлинчани имаха проблеми с намирането на ритъм в атака. Благодарение на добрата работа в защита обаче домакините все по-добре се ориентираха в играта в средата на първата четвърт. Със серия от 10:1 Алба успя да дръпне с 24:15.

През втората част Цървена звезда се защитаваше по-интензивно. Алба нямаше късмет с някои спорни съдийски решения. До почивката преднината се сви до две точки, тъй като бяха пропуснати твърде много хвърляния. Особено под коша имаше проблеми, когато високият 2,21 м Христос Кумадже не беше на терена.

След смяната на краищата играта остана оспорвана. Нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред с повече от 4 точки. И двата отбора бяха доминирани от защитните си линии. Алба обаче спечели повече точки през последния период. Решението беше взето 22 секунди преди края, когато Люк Сикма реализира два свободни удара за 74:70.