péntek, május 10, 2024
HomeBasketballA Vörös Csillag elleni győzelem után: az Alba tartja a kapcsolatot

A Vörös Csillag elleni győzelem után: az Alba tartja a kapcsolatot

Az Alba Berlin a péntek esti, Vörös Csillag Belgrád elleni hazai győzelemmel megőrizte az esélyét, hogy újra beleszagoljon az Euroliga legjobb nyolc csapata közé.

Az

Alba Berlin a legutóbbi két vereség után újabb sikert ünnepelhetett az Euroligában. A Bundesliga-klub péntek este 5135 néző előtt 74:70-re (37:35) legyőzte a Roter Stern Belgrádot. A tabellán ötödik helyen álló Alba így legalább életben tartotta elméleti esélyét a rájátszást érő helyre. A Berlin legjobb berlini pontszerzői Maodo Lo 22 ponttal és Jaleen Smith 17 ponttal voltak.

Az Alba számára a válogatott Johannes Thiemann visszatért, de nem játszott. Tamir Blatt betegség miatt hiányzott. A berlinieknek eleinte gondot okozott megtalálni a támadási ritmust. A jó védekezésnek köszönhetően azonban az első negyed közepén egyre jobban magára találtak a házigazdák. Egy 10:1-es futással az Alba 24:15-re elhúzott.

A második harmadban a Vörös Csillag intenzívebben védekezett. Az Albának nem volt szerencséje néhány vitatott bírói döntéssel. A nagyszünetre két pontra csökkent az előny, mert túl sok dobást hibáztak el. Különösen a kosár alatt voltak problémák, amikor a 2,21 méter magas Christ Koumadje nem volt a pályán.

A térfélcsere után is keményen küzdött a mérkőzés. Egyik csapat sem tudott négy pontnál nagyobb előnyre szert tenni. Mindkét csapatot a védősorok uralták. Az Alba azonban több pontot szerzett a záró játékrészben. A döntés 22 másodperccel a vége előtt született meg, amikor Luke Sikma két büntetőt értékesített 74:70-re.