петък, март 29, 2024
HomeUEFAСлед дълго прекъсване: Union Berlin постигна първата си победа с равенство

След дълго прекъсване: Union Berlin постигна първата си победа с равенство

Съюз Берлин постигна първата си победа в Лига Европа от трети опит. Бекер вкара щастливия удар срещу Малмьо след почти 30 минути прекъсване.

Треньорът на Юнион-Ивкони Урс Фишер, който едва сутринта успя да излезе от карантината на Корона, направи промени на четири позиции след поражението с 2:0 във Франкфурт, като замени Дохи, Кнохе, Райерсон и Шефер с Якел, Баумгартл, Гиселман и Торсби.

Union започна смело и атакува от самото начало, но не успя да изненада шведите с ранен гол, тъй като нито един финал не намери пътя към вратата. След първоначален период на натиск гостите оставиха топката на Малмьо и се оттеглиха по обичайния си начин, за да дебнат на контраатака. Нито една от тези смени обаче не даде резултат и първият опасен гол бе дело на домакините. Сеесай пропусна от близко разстояние. Сезай обаче пропусна голям шанс от близко разстояние и намери майстора си в Рьоноу (16).

Колкото по-дълго продължаваше играта, толкова повече Айзерн се осмеляваше да излезе от собствената си половина. Почти логично беше те сами да създават своите шансове. Бекер първи отбеляза гол (27-и) след контраатака; Хаберер имаше най-добрия шанс, когато стреля малко над вратата след артистичен пас на Бекер (37-и).

Стъпка на Шафер

Истинското вълнение дойде малко преди почивката, когато полузащитникът Шефер, останал сам в централния кръг, се спъна и вкара топката в мрежата с пета. Капитанът на Малмьо Кристиансен беше бърз като светкавица, грабна топката – и можеше да бъде спрян само от Шефер, който го дръпна за фланелката. Тъй като беше последният човек, на унгареца беше показан червен картон (45-та минута).

Въпреки отстраняването, Union влезе във второто полувреме без промяна, като първоначално Бекер се оттегли малко и зае позицията на унгареца. Първоначално Малмьо не успя да се възползва от численото си превъзходство, а гостите продължиха да се защитават последователно и да правят своите пропуски. Кристиансен имаше най-добрата възможност за шведите, но Рьоноу отново бе на мястото си със силен рефлекс (53-та).

Фейерверки излитат на терена – съдията Мелер прекъсва играта

Спортовите въпроси обаче отново бяха изтласкани на заден план: тъй като на терена полетяха фойерверки, съдията Мелер трябваше да прекъсне играта (57-а минута). Едва след прекъсване от повече от 25 минути, по време на което стюардите разчистиха цял квартал, а групите фенове трябваше да бъдат успокоени, топката можеше да започне да се движи отново.

След кратка загряваща фаза топката отново можеше да се търкаля – за щастие на гостите. От фаза на натиск от страна на Малмьо, Köpenicker контраатакува чисто чрез Бекер, който след мечтан пас от Knoche се оказа свободен пред вратаря Diawara. От близко разстояние нападателят нямаше нужда да бъде помолен два пъти и стреля, за да поведе (68-и).

Събранията не успяват да се реализират – Съюзът постига първа победа

Шведите не успяха да окажат по-голям натиск върху изтерзаните берлинчани в заключителните етапи – опасен финал пред вратата на Рьоноу не беше възможен. Резултатът е първата победа на Унион в Лига Европа, докато Малмьо остава без точка в дъното на таблицата.

Шведите продължават кампанията си в шведската лига в неделя от 15:00 ч. срещу IFK Värnamo. Eisern също са изправени пред предизвикателство в неделя: Те пътуват до Щутгарт за мач като гост. В Лига Европа двата отбора ще се срещнат отново само след една седмица за втория мач (13 октомври, 21:00 ч.).