четвъртък, март 28, 2024
HomeLigue 1След дербито на Саар-Пфалц: глоби за Саарбрюкен и Кайзерслаутерн

След дербито на Саар-Пфалц: глоби за Саарбрюкен и Кайзерслаутерн

Инцидентите около дербито на Саар-Пфалц между Саарбрюкен и Кайзерслаутерн имат последици за клубовете: и двата клуба бяха осъдени да платят глоби.

Дербито Саар-Пфалц на 6 ноември 2021 г. в разпродадения Лудвигспаркщадион с 15 544 зрители беше разгорещено. Не само на терена, но и на трибуните. Началото на мача, който „червените дяволи“ спечелиха с 2:0, се забави с около пет минути. Причината е запалването на множество пиротехнически изделия в съответните фенски блокове на двата клуба. Някои от привържениците на двата клуба също така многократно запалиха различни пиротехнически изделия по време на мача. Заради запалването на бенгалски огън и десет петарди във фенския блок на ФКК по време на почивката подновяването на играта се забави с две минути.
По време на мача във фенския блок на Саарбрюкен бяха запалени фенски атрибути, принадлежащи на гостите. Освен това в 88-ата минута зрители на Саарбрюкен хвърлиха три пълни пластмасови чаши на терена по посока на асистента на съдията, което доведе до кратко прекъсване на играта. След като съдията Флориан Бадстюбнер наду свирката, около 50 привърженици на FCS нахлуха на терена. Служителите по сигурността не им позволиха да влязат в зоната за зрители на Кайзерслаутерн.

Заради инцидентите спортният съд на DFB глоби Саарбрюкен с 24 000 евро в четвъртък и 1. FC Kaiserslautern с 35 000 евро. Въпреки това част от тези суми могат да се използват за мерки за сигурност или предотвратяване на насилието. Кайзерслаутерн разполага с 10 500 евро за тази цел, а Саарбрюкен – с 8000 евро. Мерките трябва да бъдат доказани пред DFB до 31 август.

DFB съдът разреши опрощаване поради последиците от Корона

С оглед на инцидентите глобите за двата клуба, които се основават на каталога с наказания, щяха да бъдат още по-високи. Въпреки това Спортният съд на DFB „в момента предоставя 25 % отстъпка като цяло по отношение на финансовите загуби, които в момента понасят клубовете поради намаления капацитет на зрителите по време на короната“. И Саарбрюкен, и Кайзерслаутерн са се съгласили с решението, което по този начин е правно обвързващо.