събота, май 4, 2024
HomeBasketballСелтикс преодоляват изоставането си от 17 точки и печелят мач номер две

Селтикс преодоляват изоставането си от 17 точки и печелят мач номер две

Бостън Селтикс си изградиха добра позиция в плейофите, въпреки че в един момент изоставаха със 17 точки и водеха с 2:0 срещу Бруклин Нетс. Междувременно Филаделфия 76ers са само на една победа от това да се класират за плейофите.

Celtics държат Дюрант в шах

DB Националният играч Даниел Тайс изигра важна роля за победата със 114-107 в сряда вечер (местно време) с 15 точки и много силна работа в защита. Във втория домакински мач на домакините им трябваше доста време до последната четвърт, за да поведат за първи път с 94:92, след като изоставаха с голяма разлика, но след това не позволиха на Nets около Кевин Дюрант и Кайри Ървинг да се върнат.

Дюрант имаше големи трудности с агресивността на защитата и вкара само четири от 17-те си опита от игра. През второто полувреме той вкара всичките си точки от свободни удари. Най-добрият играч на Nets все пак беше най-резултатният играч в мача с 27 точки.

Ървинг също не изигра особено добра вечер и също вкара само четири пъти в мача. Мюсюлманинът от австралийски произход напусна за кратко игралното поле през първата четвърт и се върна от съблекалнята с банан и още храна. По време на Рамазана Ървинг пости и се храни само след залез слънце и преди изгрев слънце.

Следващите два мача от серията на плейофите са в Бруклин. Който пръв има четири победи, ще премине в следващия кръг на последните осем отбора.

Embiid направи третата победа на Филаделфия перфектна

След силното представяне в Торонто Филаделфия 76ers се нуждае само от още една победа, за да премине във втория кръг. Срещу Раптърс фаворитите се спасиха за продълженията, без да са повели нито веднъж в редовното време. Само 0,9 секунди преди края на допълнителните пет минути Джоел Ембийд направи забележителен изстрел, за да направи резултата 104:101 за 76ers и да постигне третата победа в серията. Айзък Бонга не се появи в игра за Raptors.

Благодарение на ДеРозан: Bulls взеха мач номер две срещу Bucks – притеснения за Мидълтън

Защитникът на титлата Милуоки Бъкс отстъпи в откриващата серия срещу Чикаго Булс. След победата в откриващия мач се стигна до 110:114, като най-резултатен беше професионалистът на Bulls ДеМар ДеРозан с 41 точки. За 32-годишния калифорниец това е нов най-добър резултат в кариерата му в плейофите. Доброто му представяне беше съпътствано от важни хвърляния на Никола Вучевич и Зак Лавин. За Бъкс Джанис Антетокунмпо не успя да постигне трипъл-дабъл.

Междувременно защитаващите титлата си Милуоки се притесняват за Крис Мидълтън. Нападателят получи травма на коляното си при обръщане в последната четвърт и според първоначалната диагноза е получил тежко разтежение на връзки, което може да го извади от строя за до четири седмици в зависимост от тежестта. Това прави малко вероятно олимпийският шампион от 2021 г. да бъде на паркета в третия мач.