hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballA Celtics 17 pontos hátrányt ledolgozva megnyerte a második meccset

A Celtics 17 pontos hátrányt ledolgozva megnyerte a második meccset

A Boston Celtics annak ellenére is jó pozíciót épített ki a rájátszásban, hogy egy időben 17 pontos hátrányban volt, 2-0-ra vezetett a Brooklyn Nets ellen. A Philadelphia 76ers eközben már csak egy győzelemre van attól, hogy bejusson a rájátszásba.

Celtics sakkban tartja Durantet

Az

DB válogatott játékosa, Daniel Theis 15 ponttal és nagyon erős védőmunkával nagy szerepet játszott a helyi idő szerint szerda este 114-107-es győzelemben. A második hazai meccsen a házigazdáknak bőven az utolsó negyedig kellett, hogy 94-92-nél először magukhoz ragadják a vezetést, miután nagy hátrányba kerültek, de aztán nem engedték vissza a Kevin Durant és Kyrie Irving vezette Netset.

Durantnek nagy nehézséget okozott a védelem agresszivitása, és 17 mezőnykísérletéből mindössze négyet talált be. A második félidőben minden pontját büntetőkkel szerezte. A Nets legjobbja ennek ellenére a meccs legeredményesebb dobója volt a végén 27 ponttal.

Irvingnek sem volt különösebben jó estéje, és szintén csak négyszer talált be a mérkőzésen. Az ausztrál származású muszlim az első negyedben rövid időre elhagyta a belső teret, majd az öltözőből egy banánnal és még több étellel tért vissza. Irving a ramadán alatt böjtöl, és csak napnyugta után és napkelte előtt eszik.

A rájátszás következő két mérkőzését Brooklynban rendezik. Aki előbb szerez négy győzelmet, az jut tovább a legjobb nyolc csapat következő körébe.

Embiid tökéletessé teszi Philadelphia harmadik győzelmét

A torontói erős teljesítmény után a Philadelphia 76ersnek már csak egy győzelemre van szüksége a második körbe jutáshoz. A Raptors ellen a favoritok úgy mentették magukat hosszabbításra, hogy a rendes játékidőben egyszer sem vezettek. Alig 0,9 másodperccel a hosszabbítás öt percének vége előtt Joel Embiid egy figyelemre méltó dobással 104-101-re alakította a 76ers eredményét, és megszerezte harmadik győzelmét a sorozatban. Isaac Bonga nem lépett pályára a Raptorsban.

DeRozannak köszönhetően: a Bulls hozta a második meccset a Bucks ellen – Middleton miatt aggódnak

A címvédő Milwaukee Bucks feladta a Chicago Bulls elleni sorozatnyitó mérkőzést. A nyitányon 110:114-es győzelem után 110:114 volt, a kiemelkedő ember a Bulls profija, DeMar DeRozan volt 41 ponttal. A 32 éves kaliforniai számára ez új karriercsúcsot jelentett a rájátszásban. Jó teljesítményét Nikola Vucevic és Zach LaVine fontos dobásaival flankálta. A Bucksnál Giannis Antetokounmpo épphogy lemaradt a tripla-dupláról.

A címvédő Milwaukee eközben Khris Middleton miatt aggódik. A csatár az utolsó negyedben fordulás közben megsérült a térde, és az első diagnózis szerint súlyos szalaghúzódást szenvedett, amely súlyosságától függően akár négy hétre is kihagyhatja. Így nem valószínű, hogy a 2021-es olimpiai bajnok a harmadik meccsen a parketten lesz.