сряда, април 24, 2024
HomeMMAСветовно първенство по борба: германците се надяват на медал

Световно първенство по борба: германците се надяват на медал

Немските борци не успяха да се класират на полуфиналите на старта на Световното първенство в Белград, но все още могат да имат някакви надежди.

Немските борци не успяха да стигнат до полуфиналите на старта на Световното първенство в Белград, но някои от тях все още имат надежди. Нито един от четиримата германски състезатели не успя да премине четвъртфиналите в първия състезателен ден в гръко-римския стил в сръбската столица.

Ханес Вагнер (категория 87 кг) и Фабиан Шмит (категория 55 кг) обаче все още имат слаби надежди за медал, тъй като техните съперници се класираха на полуфиналите.

Wagner загуби четвъртфинала си срещу местния герой Зураби Датунашвили с 0:5. Сърбинът Датунашвили се бие на полуфинала вечерта и може да влезе във финала при победа над унгареца Давид Лозончи и така да разчисти пътя на Вагнер към кръга на надеждата. Шмит се провали и в последния осми кръг срещу Макс Ноури от САЩ, който също влезе в полуфиналите.

Идрис Ибаев (до 77 кг), световен шампион за младежи до 23 години от Германия през 2021 г., отпадна в последния осми кръг с 2:11 срещу Тамерлан Шадукаев от Казахстан. Самуел Белшайд (до 72 кг) също загуби в последния 16-и кръг от българина Деивид Димитров с 2:3.