вторник, май 14, 2024
HomeBundesligaСвенсон за Кейханфар: "Момчетата ще минат през огъня за него"

Свенсон за Кейханфар: „Момчетата ще минат през огъня за него“

Треньорът Бо Свенсон, който е отстранен от игра с жълт цвят, принуждава Майнц да импровизира във Фюрт. Заместникът Бабак Кейханфар обаче може да даде специален тласък.

Как точно ще му се отразяват 90-те минути във Фюрт и капаните, Бо Свенсон все още не може да прецени. „Все още уточняваме подробностите“, каза треньорът на Майнц по време на пресконференцията за мача в петък, „по време на пътуването с автобуса имаме достатъчно време…“

След четири жълти картона футболният треньор трябва да изтърпи наказание лишаване от състезателни права, но – за разлика от случаите на евентуален жълто-червен или червен картон – то се отнася само за времето на мача. „Нямам право да тренирам активно по време на мача“ – това е основното за самия Свенсон. Преди началото на мача и по време на почивката на полувремето обаче му е позволено да коригира професионалистите си в съблекалнята, а също така да поддържа контакт със сътреньора си Бабак Кейханфар по време на мача, който поема отговорността за страничните линии.

Свенсон споделя с дългогодишния си помощник не само „мъжко приятелство“, но и най-високо професионално уважение: „Той ще се справи и с тази задача, имам му пълно доверие“, подчертава датчанинът и не на последно място разчита на „много добрите отношения“ между своя помощник и отбора: „Вярвам, че момчетата са готови да минат през огъня за него.

В това отношение необичайните обстоятелства могат да се окажат дори селективен мотивационен стимул за професионалистите от 05, на които твърде често им е липсвал необходимият интензитет, особено на чужд терен: „За съжаление, в няколко мача навън се видя, че не достигнахме границите на възможностите си“, преценява Свенсон, „и това се дължеше повече на нас, отколкото на съперниците. Нямаше толкова много от това, което ни кара да се чувстваме добре.“

Предупреждение срещу Фюрт: „Всички съперници имаха огромни проблеми напоследък „

И дори в долната част на таблицата във Фюрт няма да е достатъчно да се държи ръчната спирачка, категоричен е Свенсон. Французите вече не могат да се сравняват с формата си от началото на сезона. Вместо това: „Те загубиха само един от последните си пет мача – в Дортмунд. У дома те са спечелили три мача с нулеви победи. Те трябваше да спечелят и в Билефелд. Всичките им съперници имаха големи проблеми напоследък, така че ни предстои голяма задача.“ Задачата все пак е свързана с амбицията да се запише първата победа като гост от 10-ия ден насам (2:1 от предпоследния Билефелд).