вторник, май 14, 2024
HomeBundesligaБлизко решение за Рийш: "Боецът" Полтър или техничарят Локадия?

Близко решение за Рийш: „Боецът“ Полтър или техничарят Локадия?

Победата с 3:1 над Майнц 05 в турнира за Купата във вторник на практика беше потоп от голове. Кой ще осигури головете на Бохум в събота вечер срещу Кьолн, все още не е ясно.

Изключително второ полувреме в 16-ия кръг на турнира за купата срещу Майнц, когато домакините дори успяха да вкарат три гола за едно полувреме. В Бундеслигата само съотборниците ви от Гройтер Фюрт (15 гола) са вкарвали по-рядко от Бохум, които досега са отбелязали 17

Голямото изключение за привържениците на VfL дойде в гостуването на Аугсбург (3:2), когато техните любимци вкараха дори три пъти през първото полувреме. Иначе в много случаи преобладаваше голямото затишие. В защитен план Бохум е много стабилен напоследък, но сега повишеният отбор трябва да предложи повече и в офанзивен план.

Себастиан Полтер е най-добрият голмайстор до момента с шест гола, но все още не е ясно дали атлетичният нападател ще бъде първи избор срещу Кьолн. Той е притиснат от зимното попълнение Юрген Локадия, който е напълно различен тип играч.

Polter е по-скоро здрав централен нападател, който влага тялото си, като в идеалния случай прави своя ход или оставя топката да отскочи за колегите му. Винаги полага много усилия, но по принцип много рядко участва в комбинации и често е вторият победител в двубоите. Въпреки това финиширането му е впечатляващо, често се нуждае само от един или най-много два контакта, за да финишира, и го прави с успех.

Напълно различна е историята на Юрген Локадия, който по време на престоя си под наем в Хофенхайм също показа, че може да бъде нападател, способен да бележи в Бундеслигата (11 участия, 4 гола). Той вече е доказал техническите си качества в предишните си две дегустации за VfL, а също и в тренировките. Холандецът, който е технически много по-силен от Полтър, може да обработва по-добре топките и вече е показал, че не му отнема много време да завърши.

„Себастиан Полтър е по-навътре в борбата, а Юрген Локадия е може би малко по-техничен. И двамата имат своите качества“, така треньорът Томас Рейс обобщи двубоя. „Много съм щастлива, че имам тези възможности. Да видим кой ще се нареди в събота.“

Проблемът на защитата на Бохум в кутията

Опонентите от Кьолн идват в събота, наред с други неща, с изключително силен централен нападател. „Вече трябва да се стремим да предотвратяваме кръстоските“, казва Рейс. „Антъни Модест вкара много голове с глава, а защитата в наказателното поле напоследък е малък проблем за нас.“

Reunion Joy

Подобно на Марко Розе и Флориан Кохфелд, Щефен Баумгарт също беше сред експертите, които завършиха треньорския си курс по футбол заедно с Рейс през 2015 г. „Много се радвам на срещата ни, Стефан е позитивен луд. Винаги показва пълна отдаденост, която вече демонстрира като играч.“

Сила на Кастропер Щрасе

В стремежа си да победи отбора на стария си съотборник Рейс разчита и на доказаната домашна сила на своя отбор. VfL са взели 17 от 23 точки на „Кастропер Щрасе“, а в последните седем домакински мача Антони Лосиля и компания са събрали 14 точки и са допуснали само три гола.