szerda, május 15, 2024
HomeBundesligaSvensson Keyhanfarról: "A fiúk tűzön-vízen át mennek érte"

Svensson Keyhanfarról: „A fiúk tűzön-vízen át mennek érte”

Bo Svensson edző sárga eltiltása miatt a Mainz rögtönözni kényszerül Fürthben. A csereként beálló Babak Keyhanfar azonban különleges lendületet is adhat.

Hogy pontosan hogyan fog neki kijönni a fürthi 90 perc és a csapdák, azt Bo Svensson még nem tudja felmérni. „Még mindig rendezzük a részleteket” – mondta a Mainz edzője a pénteki játéknapi sajtótájékoztatón, „a buszos úton van elég időnk…”.

Négy sárga lap után a futballedzőnek eltiltást kell letöltenie, de ez – ellentétben az esetleges sárga-piros vagy piros lap után kapott sárga-piros lapokkal – csak a mérkőzés tiszta időtartamára vonatkozik. „Nem szabad aktívan edzősködnöm a mérkőzés alatt” – ez a lényeg Svensson számára. A kezdőrúgás előtt és a félidei szünetben azonban az öltözőben igazíthat a szakembereken, és a mérkőzés alatt is kapcsolatot tarthat Babak Keyhanfar társedzővel, aki a pálya szélén veszi át az irányítást.

Svensson nem csak „férfibarátságot” ápol régi-új asszisztensével, hanem a legnagyobb szakmai megbecsülést is: „Ő ezt a feladatot is meg fogja oldani, teljes mértékben megbízom benne” – hangsúlyozza a dán, és nem utolsósorban bízik az asszisztense és a csapat közötti „nagyon jó viszonyban”: „Úgy gondolom, hogy a fiúk készek tűzbe menni érte.

Ebből a szempontból a szokatlan körülmények akár szelektív motivációfokozónak is bizonyulhatnak a 05-ösök számára, akiknek túl gyakran hiányzott a kellő intenzitás, különösen idegenben: „Sajnos néhány idegenbeli meccsen lehetett látni, hogy nem értük el a teljesítményünk határát” – értékelt Svensson is, „és ez inkább rajtunk, mint az ellenfeleken múlott”. Nem volt ennyi minden abból, ami minket jellemez.”

Figyelmeztetés a Fürth ellen: „Minden ellenfélnek óriási gondjai voltak az utóbbi időben „

És még a tabella alján álló Fürthben sem lesz elég a behúzott kézifék, teszi egyértelművé Svensson. A frankfurtiakat már nem lehet összehasonlítani a szezon eleji formájukkal. Ehelyett: „Az utolsó öt meccsükből csak egyet veszítettek el, Dortmundban. Otthon három meccset nyertek nullára. Bielefeldben is nyerniük kellett volna. Minden ellenfelüknek óriási problémái voltak az utóbbi időben, így nagy feladat vár ránk.” A feladat mindazonáltal azzal az ambícióval is összekapcsolódik, hogy a 10. játéknap (2-1 az utolsó előtti Bielefeld otthonában) óta az első idegenbeli győzelmet arassák.