петък, май 3, 2024
HomePremier LeagueСанчо бележи решително: ManUnited печели и в Лестър

Санчо бележи решително: ManUnited печели и в Лестър

Манчестър Юнайтед отпразнува третата си поредна победа в Лестър Сити в четвъртък вечер. Срещу безобидните „лисици“ бившият играч на Дортмунд Санчо вкара победния гол

На стадион „Кинг Пауър“ гостите, непроменени от победата на Ерик тен Хаг с 1:0 в Саутхемптън, имаха първия акцент в мача: Ериксен завърши точно от вътрешността на наказателното поле, но пропусна късия ъгъл (11). След това обаче треньорът на „лисиците“ Брендън Роджърс, който бе сменил единайсеторката си на три позиции, видя, че отборът му влиза по-добре в мача.

Санчо отново ужилва

Започвайки с Ндиди, Томас и Мадисън за Амартей, Кастани и Прает след поражението с 2:1 в Челси, домакините бавно изградиха своя дял от играта, но останаха безвредни, освен с фин шут от Барнс, който просто пропусна целта си (37-и). Гостите обаче поведоха само три минути по-късно чрез Санчо (23-та минута) след пас от Рашфорд. Нищо повече не се случи в офанзивно тънко първо полувреме от двете страни, то отиде в съблекалните на стадион King Power с 1-0 за във форма Манчестър Юнайтед.

През второто полувреме картината остана същата: Лестър се опитваше упорито, но му липсваше решителна сила. Отново удар от далечна дистанция бе най-добрият шанс на домакините за момента: Мадисън пробва удар от свободен удар, Де Хеа спаси (51.).

Червените дяволи се справят неубедително

В следващия мач се разви отворена игра, в която домакините увеличиха риска, а Червените дяволи се противопоставиха подобаващо. По отношение на шансовете за гол обаче и двата подхода дълго време оставаха неуспешни. Едва в заключителните минути гостите се върнаха в мача и имаха възможност да решат мача, когато Еванс блокира в последната секунда (82-ра минута) центриране на резервата Кристиано Роналдо към Ериксен. Полугол на заместника на „лисиците“ Ихеаначос остана последният реален акцент (90-ата минута), преди Джъстин да нанесе последния финал за вечерта на горната полица (90.+3).

Leicester загуби четвъртия си пореден мач, остава без победа и иска да промени това възможно най-скоро. Следващата възможност за „лисиците“ е в неделя следобед (15:00 ч.) в Брайтън. Манчестър Юнайтед се изправя срещу лидерите в лигата Арсенал малко по-късно в неделя и изглежда, че се е върнал на правилния път в точното време.