вторник, май 7, 2024
HomePremier LeagueСамо точка срещу Шефилд: Астън Вила изпуска възможността да скочи на върха...

Само точка срещу Шефилд: Астън Вила изпуска възможността да скочи на върха на таблицата

В петъчния мач от 18-ия ден на Висшата лига Астън Вила имаше чудесен шанс да скочи на върха на таблицата, поне за една нощ. Въпреки това Вила завърши наравно 1:1 с намиращия се в дъното на таблицата Шефилд Сряда

Астън Вила, отборът изненада на тазгодишния сезон във Висшата лига, влезе в мача срещу намиращия се в дъното на таблицата Шефилд Сряда с голям шанс да скочи на върха в таблицата на Висшата лига поне за една нощ.

В съответствие с позицията си в таблицата, ролята на фаворити беше ясна и Вила веднага се зае да оправдае позицията си. В 10-ата минута Уоткинс се извиси, за да насочи топката към вратата, но беше изблъскан от Соуза, преди да успее да завърши. За голямо раздразнение на домакините съдията Антъни Тейлър не наду свирката си (10-та минута). Въпреки това Астън Вила продължи да се бори и малко по-късно Бейли имаше възможност да поведе, но бившият играч на Леверкузен бе едва втори в двубоя с вратаря на Шефилд Фодерингъм (17).

Aston Villa продължи да доминира в последвалия период, а Sheffield на моменти не успяваше да се наложи и се концентрираше единствено върху защитата. Въпреки това отборът от мазето стоеше здраво в защита и почти не допускаше възможности. Едва през второто полувреме домакините прекъснаха заклинанието – поне предполагаемо. Бейли бе вкарал след асистенция на Уоткинс, но тъй като Рамзи бе възпрепятствал Фодерингам при предишния корнер, VAR отново призна откриващия гол (59′).

Zaniolo контрира Archer

Астън Вила не успя да постигне почти нищо до заключителните етапи, когато гостите изведнъж се окопитиха. Първо централният защитник на Вила Конса отклони топката малко встрани от собствената си врата (82′), а след това топката изведнъж се озова в мрежата: След подготвителната работа на Хамер Арчър вкара гол срещу бившия си клуб, за да обърне мача напълно на 180 градуса (87′).

Но всичко още не беше приключило, тъй като домакините се пребориха с опасността от домакинско поражение. И две минути преди края на деветминутното добавено време те бяха възнаградени за усилията си. Заниоло изскочи по-високо от Фодерингъм при едно въздушно предизвикателство и кимна в празната врата – 1:1 (90. +7). И така остана, след 15 поредни домакински победи в лигата през сезона, Астън Вила трябваше да се задоволи с още едно равенство пред собствените си фенове и също пропусна да се изкачи на върха на таблицата.

Вила се завръща в игра във вторник, когато в 21:00 ч. се изправя срещу Манчестър Юнайтед далеч от дома. Шефилд също ще се изправи срещу Лутън Таун във вторник (16:00 ч.) в плейофа за промоция