vasárnap, május 5, 2024
HomePremier LeagueCsak egy pont a Sheffield ellen: az Aston Villa lemaradt a tabella...

Csak egy pont a Sheffield ellen: az Aston Villa lemaradt a tabella élére ugrásról

A Premier League 18. játéknapjának pénteki mérkőzésén az Aston Villának nagy esélye volt arra, hogy legalább egyik napról a másikra a tabella élére ugorjon. A Villa azonban 1-1-es döntetlent ért el a tabella utolsó helyén álló Sheffield Wednesday ellen

Az Aston Villa, a Premier League idei szezonjának meglepetéscsapata, a tabella alján álló Sheffield Wednesday ellen nagy esélye volt arra, hogy legalább egyik napról a másikra a Premier League tabellájának élére ugorjon

A tabellán elfoglalt helyezésüknek megfelelően egyértelmű volt a favorit szerepe, és a Villa azonnal nekilátott, hogy igazolja pozícióját. Watkins a 10. percben egy keresztlabdára emelkedett fel, hogy hazafejeljen, de Souza ellökte, mielőtt befejezhette volna. A hazaiak nagy bosszúságára Anthony Taylor játékvezető nem fújta meg a sípot (10. perc). Ennek ellenére az Aston Villa továbbra is versenyben maradt, és nem sokkal később Bailey-nek volt lehetősége a vezetés megszerzésére, de a korábbi Leverkusen-játékos csak másodmagával maradt alul a Sheffield kapusával, Foderinghammel vívott párharcban (17.).

Az Aston Villa továbbra is dominált az ezt követő időszakban, a Sheffield időnként nem tudott érvényesülni, és pusztán a védekezésre koncentrált. Az alapszakasz-csapat azonban szilárdan állt a védelemben, és alig engedett lehetőséget. A hazaiak csak a második félidőben törték meg a varázst – legalábbis elvileg. Bailey Watkins asszisztja után betalált, de mivel Ramsey az előző szögletnél akadályozta Foderinghamet, a VAR ismét megítélte a nyitó gólt (59′).

Zaniolo kontrázik Archer ellen

Aston Villának nem sok minden sikerült a záró szakaszig, amikor a vendégek hirtelen magukhoz tértek. Előbb a Villa középhátvédje, Konsa terelte el a labdát éppen csak a saját kapuja mellett (82′), majd a labda hirtelen utat talált a hálóba: Hamer előkészítése után Archer gólt lőtt egykori klubja ellen, ezzel teljesen felborítva a mérkőzést (87′).

De még nem volt vége, hiszen a hazaiak visszavágtak a fenyegető hazai vereségnek. Két perccel a kilencperces hosszabbítás vége előtt pedig meg is hálálták erőfeszítéseiket. Zaniolo egy légi harcban magasabbra ugrott Foderinghamnél, és az üres kapuba bólintott – 1:1 (90. +7). Így maradt, a szezon során zsinórban aratott 15 hazai bajnoki győzelem után az Aston Villának be kellett érnie egy újabb döntetlennel saját szurkolói előtt, és a tabella élére való feljutásról is lemaradt.

A Villa kedden újra pályára lép, amikor is 21 órakor a Manchester United ellen lépnek pályára idegenben. A Sheffield szintén kedden (16 órakor) a Luton Town ellen lép pályára a feljutásért folyó rájátszásban