четвъртък, май 2, 2024
HomeBundesligaРейс доказва ръката си: Joker Asano осигури на Бохум точка

Рейс доказва ръката си: Joker Asano осигури на Бохум точка

В първия си съботен мач от Бундеслигата VfL Bochum първо се провали след доброто начало, включително и преднина от 1:0 в сравнение с опасния 1. FC Köln, за да се върне към равенството 2:2.

Томас Рейс би искал да пренесе инерцията в този 20-и мач от Бундеслигата след силното 3:1 след 0:1 в 16-ия кръг на Купата на DFB срещу Майнц 05, като треньорът на Бохум беше дал това да се разбере предварително. Но нещата щяха да се развият по различен начин в сблъсъка с 1. ФК Кьолн, който се бореше за международен бизнес, а през седмицата сам бе загубил с 4:3 на дузпи от втородивизионния HSV.

Но първо: Гостите от града на катедралата започнаха с много променен състав (Модесте, Дуда, Шауб бяха там от самото начало), както и с постоянно инсталирания страж номер 1 Швабе и се нуждаеха от малко време. Нападателят Модесте увисна във въздуха, но стреля над напречната греда (23-ата минута), докато от другата страна имаше няколко шанса. Пантович (6-и) и Холтман (17-и) обаче ги пропуснаха. Но тъй като след това защитата на „Ефцех“ се оказа зле организирана при един прост свободен удар на Бохум, Холтман отбеляза заслуженото 1:0 с удар през краката на Швабе (25-и).

Slapstick и Modeste lob обръщат мача

Защо VfL все още изоставаше на почивката с 1:2? Най-напред това се дължеше на един любопитен корнер на Кайнц, който след удар с глава на Озкан веднага бе подаден от Лейч, Льовен и Бела Кочап към Хюберс. 25-годишният футболист, който се появи в 13-ия си мач в Бундеслигата, не след дълго вкара под напречната греда за знаменитото изравняване на резултата (36-и). След грешка в състава на Бохум малко преди края на първите 45 минути Кайнц получи възможност да подаде към свободния Модест и французинът нагло вдигна топката над Риман, който беше разположен твърде далеч пред наказателното си поле, за изненадващото в този момент 2:1 (45-ата минута).

Asano връща Бохум обратно

Малко след подновяването на играта 2:2 щеше да е възможно, но Швабе, който беше силен тази вечер, спаси срещу Пантович, а след това освободеният Льовен стреля от близко разстояние (53-ата минута).

След това имаше много време на бездействие, което се дължеше на много дуели, прекъсвания и промени. Любичич от Кьолн трябваше да напусне терена заради Uth (64-та). Поне жокерът на VfL Полтер (65-ата минута) и централният защитник Бела Кочап (68-ата минута) бяха близо до наказателното поле на Швебе. Иначе обаче Кьолн стоеше компактно, почти не допускаше грешки с концентрирана работа в защита и малко твърдост, и чакаше контраатаката, за да направи решителното 3:1.

А това отношение или по-скоро твърде пасивната игра трябва да се реваншира в 70-ата минута: Едно просто хвърляне попадна пред Полтър, който имаше късмета да подгони Асано. Влезлият като резерва Остерхаге можеше дори да направи резултата 3:2 (84-ата минута), но като цяло 2:2 беше подходящият резултат за тази вечер – дори ако имаше повече шансове за промотирания отбор. И двата клуба би трябвало да могат да се примирят с този резултат, тъй като все още се намират в безопасната среда на лигата. FC са непобедени в пет мача навън.

Бохум играе с Херта след двуседмичната пауза в Бундеслигата, в петък от 20:30 ч., Кьолн в събота (15:30 ч.) срещу Фрайбург.