вторник, май 21, 2024
HomeBundesligaИзключителен дебют: Виндхайм изведе Шалке до разгромна победа в Ауе

Изключителен дебют: Виндхайм изведе Шалке до разгромна победа в Ауе

С безапелационна победа с 5:0 в Ауе, благодарение на изключителния дебют на новото попълнение Виндхайм, ФК Шалке 04 се върна на местата, даващи право на промоция.

След равенството 2:2 със Санкт Паули Ауе, за когото треньорът Павел Дочев бе включил Маещак на мястото на контузения Карлсон, започна солидно в началото. Саксонците бяха компактни, затрудняваха гостите и се опитваха да създават опасности, като си разменяха топката. Виолетовите имаха първия си добър шанс в 14-ата минута, когато Овусу не успя да преодолее Фраисъл.

Шалке, който започна с Пиерингер вместо Чурлинов и с новото попълнение Виндхайм вместо Ранфтл в сравнение с равенството 1:1 срещу Кил, имаше ясно предимство във владеенето на топката, но трудно се възползва от него. След малко по-малко от 20 минути Теродде най-накрая вкара първия опасен гол на Knappen (18-та минута).

Schalker двоен удар точно преди почивката

Постепенно обаче Königsblauen успяха да увеличат натиска върху домакините. Десет минути след първия забележителен гол отново Terodde пропусна най-големия шанс до момента, когато Männel направи страхотно спасяване (28.). Малко по-късно обаче велинградчани не успяха да защитят рекордьора по голове във втора лига и се оказаха с изоставане от 0:1 след няколко билярда в собствената си петметрова зона (36.). Веднага след това последва и вторият гол на „Шалкерите“, след като Теродде подаде чудесно на стартиращия Виндхайм в хода на красива контраатака (38.).

Фактът, че Knappen не вкараха трети гол до края на полувремето, се дължеше на поредния пропуснат шанс на Idrizi (45.+3), както и на правилно отсъдената дузпа, която съдията Arne Aarnink първоначално даде неправилно в края на редовното време, но след това коригира решението си, след като изгледа телевизионните снимки.

Eiskalte Knappen mit schnellen Vorentscheidung

Малко след почивката гостите увеличиха резултата си чрез резервата Лаца (51-ва минута), който след това добави последния гол малко повече от десет минути по-късно срещу домакините, които вече показваха признаци на забавяне (63-та минута).

В резултат на това защитата на Велхен на моменти отстъпваше, което означаваше, че отборът на гостите многократно имаше добри възможности въпреки спада в темпото. Първоначално резервата Бюлтер пропусна най-големия от тези шансове (70-ата минута), а малко след това Пиерингер вкара за 5:0 (72-ата минута). В последния четвърт час и двата отбора най-накрая се успокоиха. Само гол на резервата Назаров едва не даде на саксонците утешителен гол. Въпреки това азербайджанецът пропусна акробатичния си опит (83-та минута).

По този начин Кнапен скочиха на четвърто място в таблицата благодарение на по-добрата си голова разлика от HSV и изостават с една точка от третия Бремен.

Aue сега ще трябва да се примири с отпадането възможно най-бързо, за да навакса липсващите пет точки за спасителния бряг в оставащата част от сезона. Следващата възможност на Erzgebirgler е на 5 февруари при преките съперници от Сандхаузен (събота, 13.30 ч.). В същото време Шалке очаква Регенсбург, който също трябва да има надежди да се включи в надпреварата за промоция.