събота, май 4, 2024
HomeBasketballРазмяна срещу Лудвигсбург: Алба Берлин на финала

Размяна срещу Лудвигсбург: Алба Берлин на финала

Алба Берлин отново достигна до финалната серия в баскетболната Бундеслига. Защитаващите титлата си шампиони спечелиха и третия си полуфинален мач в MHP Riesen Ludwigsburg в петък вечерта със 73:67 (35:37) и решиха най-добрата серия от пет мача в своя полза с 3:0.

От самото начало се разви много напрегната среща, в която първоначално доминираха защитните линии. Алба се справи трудно с много подвижната защита на домакините и бързо изостана с 0:5. Берлинчани отвърнаха със серия от 10:2 и поведоха за първи път. В процеса на работа те се възползваха от няколко отскочили топки в нападение.

Но Алба рядко влизаше в темпото на игра и гостите намираха своя ритъм само за кратки моменти през първото полувреме. Капиталите също пропуснаха много хвърляния. Преднината от пет точки в началото на втората четвърт (24:19) не можа да се задържи дълго. Вместо това водачеството се променяше напред-назад до почивката.

След смяната на полетата Алба дори изоставаше с шест точки (35:41). След това обаче гостите се събудиха и влязоха в много по-добър ритъм, особено в нападение. С 25:6 в третия период берлинчани дръпнаха с 60:47. Домакините се върнаха в рамките на четири точки 79 секунди преди края (71-67), но Алба отново запази нервите си.

Най-добрите играчи на Берлин бяха Бен Ламерс с 11 точки и Тамир Блат с 10 точки.

Алба започва с домакински мач във финалната серия

Алба достига до единадесетата шампионска титла в историята на клуба – и трета поредна. „Всеки път е специално“, каза берлинчанинът Йонас Матисек след достигането на финала: „Невероятно сме разгорещени и го очакваме с нетърпение“.

Съперници на финала ще бъдат ФК Байерн Мюнхен или Telekom Baskets Bonn. Сигурно е, че берлинчани ще открият финалите с домакински мач на 10 юни. Играта ще се играе в ритъм 1-1-1-1, т.е. дом-отбор-домакин-отбор-домакин.

MHP RIESEN Ludwigsburg – Alba Berlin 67:73 (37:35)

Людвигсбург: Джъстин Саймън (16 точки / 1 борби / 3 асистенции), Тремел Дарден (13/1/1), Джона Радебо (11/4/8), Джеймс Уудард (8/0/1), Йорман Полас Бартоло (6/3/2), Йонас Уолфарт-Ботерман (6/10/0), Джордан Хълс (4/2/2), Йоханес Патрик (3/0/0), Лукас Херцог (0/2/0), Джейкъб Патрик (0/0/0), Джонатан Баре (DNP), Роул Алкинс (DNP).