péntek, május 3, 2024
HomeBasketballSöprés a Ludwigsburg ellen: az Alba Berlin a döntőben

Söprés a Ludwigsburg ellen: az Alba Berlin a döntőben

Az Alba Berlin ismét bejutott a kosárlabda Bundesliga döntőjébe. A címvédő a harmadik elődöntős mérkőzését is megnyerte péntek este az MHP Riesen Ludwigsburg otthonában 73:67-re (35:37), és 3:0-ra eldöntötte a legjobb ötbe jutásért zajló sorozatot a maga javára.

Az elejétől kezdve nagyon intenzív találkozó alakult ki, amelyben eleinte a védősorok domináltak. Az Alba nehezen lendült játékba a nagyon agilisan védekező házigazdák ellen, és gyorsan 0:5-ös hátrányba került. A berliniek egy 10:2-es rohammal válaszoltak, és először átvették a vezetést. Ennek során több támadólepattanóból is hasznot húztak.

De az Alba ritkán került bele a tempós játékba, a vendégek csak rövid pillanatokra találták meg a ritmust az első félidőben. A fővárosiak sok dobást is kihagytak. A második negyed elején (24:19) megszerzett ötpontos előny nem sokáig volt tartható. Ehelyett a szünetig oda-vissza változott az előny.

A térfélcsere után az Alba még hat pontos hátrányba is került (35:41). De aztán a vendégek felébredtek, és sokkal jobb ritmusba kerültek, különösen támadásban. A harmadik harmadban egy 25:6-os futással 60:47-re elhúztak a berliniek. A házigazdák 79 másodperccel a vége előtt visszajöttek négy pontra (71-67), de az Alba ismét kitartott.

A berliniek legjobb berlini pontszerzői Ben Lammers tizenegy, Tamir Blatt pedig tíz ponttal volt.

Az Alba hazai meccsel kezd a döntő sorozatban

Az

Alba immár a klub történetének tizenegyedik bajnoki címéért nyúl – és zsinórban a harmadikért. „Ez minden alkalommal különleges” – mondta a berlini Jonas Mattisseck a döntőbe jutás után: „Hihetetlenül fel vagyunk dobva, és nagyon várjuk már”.

A végső ellenfél az FC Bayern München vagy a Telekom Baskets Bonn lesz. Az már biztos, hogy a berliniek június 10-én hazai mérkőzéssel nyitják a döntőt. A mérkőzés 1-1-1-1-1-es ritmusban, azaz otthon-idegen-haza-haza-haza-haza játszódik.

MHP RIESEN Ludwigsburg – Alba Berlin 67:73 (37:35)

Ludwigsburg: Justin Simon (16 pont/1 lepattanó/3 assziszt), Tremmell Darden (13/1/1), Jonah Radebaugh (11/4/8), James Woodard (8/0/1), Yorman Polas Bartolo (6/3/2), Jonas Wohlfarth-Bottermann (6/10/0), Jordan Hulls (4/2/2), Johannes Patrick (3/0/0), Lukas Herzog (0/2/0), Jacob Patrick (0/0/0), Jonathan Bähre (DNP), Rawle Alkins (DNP).